Bunkry na prodej. Armáda se zbavuje nepotřebných objektů

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 11. 2014 22:56
V nabídce je celkem 36 nemovitostí, z toho tři budovy, 12 pevnostních objektů, 14 pozemků a sedm areálů. Získat je může zájemce, který zaplatí nejméně požadovanou minimální kupní cenu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Gazdík

Praha - Ministerstvo obrany prodává kasárna v Olomouci, bunkry a desítky dalších nepotřebných nemovitostí za 270 milionů korun. Sdělil to Viktor Meca z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Letos jde o osmý prodej nepotřebných armádních nemovitostí. Majetek resort prodává prostřednictvím Agentury pro nakládání s nepotřebným majetkem.

V nabídce je například areál Hejčínských kasáren v Olomouci za 130 milionů korun, sklady v Praze-Hlubočepích za více než 15 milionů a za necelých osm milionů je k dispozici administrativní budova ze zbývající části po bývalých Žižkových kasárnách v Čáslavi.

Mezi další zajímavé objekty patří bývalé vojenské sklady leteckých pohonných hmot v Horních Počernicích za téměř 30 milionů korun, na prodej je rovněž bývalá posádková ubytovna v Litoměřicích za asi 25 milionů, areál bývalých vojenských skladů Račice nad Trotinou za 20 milionů nebo areál bývalé střelnice v Bradlecké Lhotě za 5,4 milionu.

Armáda také nabízí 12 bývalých bunkrů na Znojemsku, v Orlických horách nebo v Opavě-Kateřinkách a pozemky v Daskabátu, Potštátu, Bělotíně, Rebešovicích a Varnsdorfu.

V nabídce je celkem 36 nemovitostí, z toho tři budovy, 12 pevnostních objektů, 14 pozemků a sedm areálů. Získat je může zájemce, který zaplatí nejméně požadovanou minimální kupní cenu. Celkový seznam je uveden na webových stránkách www.annm.army.cz a www.centralniadresa.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus byl opět hospitalizován. Vrátil se kvůli doléčení předchozích potíží

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy