Bunkry na prodej. Armáda se zbavuje nepotřebných objektů

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 11. 2014 22:56
V nabídce je celkem 36 nemovitostí, z toho tři budovy, 12 pevnostních objektů, 14 pozemků a sedm areálů. Získat je může zájemce, který zaplatí nejméně požadovanou minimální kupní cenu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Gazdík

Praha - Ministerstvo obrany prodává kasárna v Olomouci, bunkry a desítky dalších nepotřebných nemovitostí za 270 milionů korun. Sdělil to Viktor Meca z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Letos jde o osmý prodej nepotřebných armádních nemovitostí. Majetek resort prodává prostřednictvím Agentury pro nakládání s nepotřebným majetkem.

V nabídce je například areál Hejčínských kasáren v Olomouci za 130 milionů korun, sklady v Praze-Hlubočepích za více než 15 milionů a za necelých osm milionů je k dispozici administrativní budova ze zbývající části po bývalých Žižkových kasárnách v Čáslavi.

Mezi další zajímavé objekty patří bývalé vojenské sklady leteckých pohonných hmot v Horních Počernicích za téměř 30 milionů korun, na prodej je rovněž bývalá posádková ubytovna v Litoměřicích za asi 25 milionů, areál bývalých vojenských skladů Račice nad Trotinou za 20 milionů nebo areál bývalé střelnice v Bradlecké Lhotě za 5,4 milionu.

Armáda také nabízí 12 bývalých bunkrů na Znojemsku, v Orlických horách nebo v Opavě-Kateřinkách a pozemky v Daskabátu, Potštátu, Bělotíně, Rebešovicích a Varnsdorfu.

V nabídce je celkem 36 nemovitostí, z toho tři budovy, 12 pevnostních objektů, 14 pozemků a sedm areálů. Získat je může zájemce, který zaplatí nejméně požadovanou minimální kupní cenu. Celkový seznam je uveden na webových stránkách www.annm.army.cz a www.centralniadresa.cz.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy