Foto: Tak pomáhá kopřivnický architekt Kamil Mrva autistům na cestě za vlastní galerií

Foto: Tak pomáhá kopřivnický architekt Kamil Mrva autistům na cestě za vlastní galerií
Minimalismus, strohost a vyznávání "surového" stavu je znát i uvnitř ateliéru.
...
Originální stavby ateliéru Kamil Mrva Architects, které však zároveň ctí své bezprostřední okolí, vyšly v mnoha architektonických ročenkách.
...
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
3. 12. 2015 16:10
Podívejte se, jak architekt Kamil Mrva z Kopřivnice zachránil domek podkoního, jinak též objekt č. 107. A poskytl ho lidem s poruchou autistického spektra, aby tu otevřeli vlastní galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy