Foto: Tak pomáhá kopřivnický architekt Kamil Mrva autistům na cestě za vlastní galerií

Foto: Tak pomáhá kopřivnický architekt Kamil Mrva autistům na cestě za vlastní galerií
Minimalismus, strohost a vyznávání "surového" stavu je znát i uvnitř ateliéru.
...
Originální stavby ateliéru Kamil Mrva Architects, které však zároveň ctí své bezprostřední okolí, vyšly v mnoha architektonických ročenkách.
...
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
3. 12. 2015 16:10
Podívejte se, jak architekt Kamil Mrva z Kopřivnice zachránil domek podkoního, jinak též objekt č. 107. A poskytl ho lidem s poruchou autistického spektra, aby tu otevřeli vlastní galerii.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy