reklama
 
 

Anička-Barbora z kauzy Kuřim je ve vazbě

10. 1. 2008 16:35
Žena je ve špatném psychickém stavu, nevypovídala

Brno - Barbora Škrlová, známá jako "Anička" z kauzy Kuřim, skončila ve vazbě. Rozhodl o tom soudce Tomáš Kurfiřt. Policie ji ve čtvrtek krátce před třetí hodinou odpolední převezla do vazební věznice v Brně-Bohunicích.

Škrlovou eskortovala policie z Norska, kde žila po odhalení týrání v rodině Mauerových z Kuřimi. V té se vydávala za Aničku - třináctiletou dívku. V Norsku pak podle policejních informací vystupovala jako chlapec Adam.

Společnost jí v zahraničí dělali další tři Češi. I ty norská policie zatkla, ale do Prahy včera nepřiletěli.

Podezření však policie má. Domnívá se, že Škrlovou nutili se za "Adama" vydávat. Svědčí o tom i ochota, s níž se Škrlová policii přiznala ke své pravé identitě.

"Nemáme pochybnosti, že opravdu jde o Barboru Škrlovou. Potvrdilo se to nejen pomocí dokladů, ale i ona sama to přiznává. A pak jsou tu testy DNA," oznámil Michael Weiss z odboru mezinárodní spolupráce policie.

Kdy a z jakých vzorků se test provedl, už ale říct nechtěl.

Na testy DNA šla Škrlová ještě před vypuknutím celé kauzy loni v květnu - když soudy rozhodovaly, komu dospělou ženu, která se vydávala za dítě, svěřit do péče. Další testy pak pravděpodobně na žádost české strany provedla norská policie.

Čtvrteční dopoledne strávila Škrlová v budově obvodního oddělení policie Brno-sever, kde se rozhodovalo o uvalení vazby.

 

Škrlová podle vyšetřovatelů vůbec nevypovídala.

"Je ve špatném psychickém rozpoložení," sdělil vyšetřovatel novinářům. Připustil, že k jejímu stavu mohla přispět i noc na policejní cele. "Sám bych tam noc strávit nechtěl," dodal vyšetřovatel.

Podle Michaela Weisse odboru mezinárodní spolupráce policie byla Barbora po příletu z Norska v relativně dobrém rozpoložení a s policisty komunikovala. Po noci v brněnské cele se se ale její stav rapidně zhoršil.

Na letišti při předávacích procedurách se prý chováním stylizovala do dítěte. Zároveň si ale při rozhovorech s policisty dobře uvědomovala svou skutečnou identitu - že je 33letou Barborou Škrlovou.

Škrlová je obviněná z trestného činu poškozování cizích práv, zároveň ale také bude v kuřimské kauze hlavním svědkem.

Dále čtěte:
Speciál Aktuálně.cz o kauze Kuřim - reportáže, rozhovory, analýzy

autor: Lenka Smyčková, Michal Pavec | 10. 1. 2008 16:35

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama