Eichler, kterého Zeman odmítl jmenovat profesorem, stáhl žalobu. Nechci v tom pokračovat, vzkázal

ČTK ČTK
22. 4. 2016 17:28
Jan Eichler se rozhodl stáhnout žalobu na prezidenta republiky Miloše Zemana, který ho v minulém roce odmítl jmenovat profesorem. Eichler nechtěl důvody stažení žaloby podrobně komentovat. "Nechce se mi v tom pokračovat," řekl. Projednání jeho žaloby bylo nařízeno na 11. května, ale podle mluvčí soudu je možné, že se jednání neuskuteční. Eichler byl jedním z trojice kandidátů, které prezident odmítl loni na jaře jmenovat profesorem kvůli údajným závažným prohřeškům z minulosti.
Jan Eichler a Miloš Zeman
Jan Eichler a Miloš Zeman | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kandidát na profesuru Jan Eichler, kterého prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat, vzal žalobu na hlavu státu zpět. Informovala o tom mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Stejně se na jeho žádost zachová i Vysoká škola ekonomická, která ho na profesora navrhla, vyplývá z informací mluvčí školy Zuzany Politzerové.

Eichler byl jedním z trojice kandidátů, které prezident odmítl loni na jaře jmenovat profesorem kvůli údajným závažným prohřeškům z minulosti. Projednání jeho žaloby bylo nařízeno na 11. května, ale podle mluvčí soudu je možné, že se jednání neuskuteční. Eichler nechtěl důvody stažení žaloby podrobně komentovat. "Nechce se mi v tom pokračovat," řekl.

Soud zatím nestanovil termín projednání žaloby zbylých odmítnutých kandidátů, tedy Jiřího Fajta a Ivana Ošťádala, a Univerzity Karlovy, která je navrhla. Cílem žaloby je vydání rozsudku, který by Zemanovi jmenování uložil. Podle žalující strany prezident otálením nerespektuje závazný pokyn vědecké rady a usnesení vlády z loňského dubna.

Nejprve bude nutné porazit Islámský stát, vzápětí investovat velké peníze do obnovy Iráku i Sýrie, aby se měli lidé kam vracet, říká analytik Jan Eichler. Šance na útok v Česku je podle něj 5 až 10 %. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy