reklama
 
 

Patrik Oulický přišel v tichosti o část majetku. Soud ho předal manželce

12. 12. 2012 15:38
Severočeský podnikatel Patrik Oulický, který dlouhodobě ovlivňoval dění na politické scéně v Ústeckém kraji, přišel minimálně „na papíře“ o část majetku. Zatímco stránky novin plnil příběh jeho černé stavby v chráněné krajinné oblasti a Mirek Topolánek ho pasoval do role stranického kmotra, rozhodla se Oulického manželka Lucie, že po osmnácti letech společného soužití požádá soud o rozvod a pak i o rozdělení společného jmění. Rozdělení majetku soud posvětil, na rozvod se nakonec zapomnělo.

Objev dne – Severočeský podnikatel Patrik Oulický, který dlouhodobě ovlivňoval dění na politické scéně v Ústeckém kraji, přišel minimálně „na papíře“ o část majetku.

Zatímco stránky novin plnil příběh jeho černé stavby v chráněné krajinné oblasti a Mirek Topolánek ho pasoval do role stranického kmotra, rozhodla se Oulického manželka Lucie, že po osmnácti letech společného soužití požádá soud o rozvod a pak i o rozdělení společného jmění.

Deník Insider to zjistil z dokumentů, které získal od Okresního soudu v Ústí nad Labem a z katastru nemovitostí. Oficiálně v nich Lucie Oulická svůj krok zdůvodňuje tím, že nechce, aby manželovy závazky zasáhly do života rodiny.

Soud rozhodl majetek rozdělit, avšak Lucie Oulická poté od žádosti o rozvod ustoupila – vůbec nezaplatila správní poplatek, a manželství tak trvá dál.

Jak přesně to bylo s dělením majetku myšleno (zda nejde jen o účelové „odklonění“), odmítá Patrik Oulický komentovat.

„To si děláte srandu, že se mne ptáte na osobní věci. To zajímá národ?“ reagoval na žádost o vysvětlení podnikatel. „K vašim argumentům, že jsem významným členem ODS, mohu říci pouze to, že jsem řadovým členem,“ napsal ještě poté v SMS zprávě.

Lucie Oulická požádala o rozvod koncem února 2010 a brzy přidala zmíněnou žádost o dělení majetku. Soudkyně Kateřina Brodská neváhala a už na konci dubna vyhověla. „Žalovaný je podnikatelem, rozsah jeho podnikatelských aktivit je značný a žalobkyně má obavy, že případné vzniklé závazky, jejichž vznik nemůže ovlivnit, by mohly negativně zasáhnout do života její rodiny,“ uvedla v rozsudku.

Lucii Oulické tak na základě verdiktu i bez rozvodu připadl na začátku roku 2011 třeba apartmán v lyžařském areálu ve Špindlerově Mlýně. Kromě toho nyní vlastní i dva nové domy v ústecké čtvrti Skorotice (kde si postavil vilu třeba exministr Petr Gandalovič), stavení s pozemky v Povrlech na Ústecku a další dva byty v Ústí nad Labem.

Je také předsedkyní v dozorčí radě společnosti Severočeská stavební, která dostala v posledních letech od Ústeckého kraje nebo severočeských radnic veřejné zakázky v objemu stovek milionů korun a kde byl její manžel několik let jediným akcionářem.

Patrikovi Oulickému podle zákulisních informací skrytě patří několik regionálních stavebních firem, podnikatel však oficiálně přiznává, že drží jen třetinu akcií ve firmě Energetické dopravní stavby.

Podle katastru nemovitostí je na něj napsána také řada nemovitostí. Třeba u už zmíněného rekreačního areálu v Moravanech na Ústecku, kde bez povolení postavil bazén nebo tenisový kurt načerno, vlastní 77 hektarů pozemků. Pro srovnání: jedná se o prostor stejný jako 130 fotbalových hřišť.

Zúžení majetku manželů Oulických nabylo právní moci 30. června 2010 a brzy poté začali majetek Patrika Oulického proklepávat detektivové Finančně analytického útvaru ministerstva financí a poté i policie.

Útvar mimo jiné odhalil, že na Oulického účet tekly částky v řádu desítek milionů, které souvisely s jeho podnikatelskou činností. Šlo také o transakce, při nichž dostával peníze od lidí spojených s veřejnými zakázkami.

Dodnes je kvůli tomu v hledáčku protikorupční policie. „Stále se tím zabýváme,“ prohlásil policejní mluvčí Jaroslav Ibehej.

autor: Aktuálně.cz | 12. 12. 2012 15:38

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama