reklama
 
 

Už nebudu kandidovat do čela strany, oznámil Bělobrádek

13. 10. 2018 14:39
Pavel Bělobrádek oznámil, že už nebude kandidovat na předsedu KDU-ČSL | Video: Radek Bartoníček |  01:12
Současný předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek v sobotu na celostátní konferenci strany oznámil, že příští rok už nebude kandidovat do čela strany. Podle něj je čas předat žezlo novým tvářím. O tom, kdo se o uvolněný post popere, se podle lidoveckého senátora Jiřího Čunka rozhodne až zkraje příštího roku.

"Než bylo zahájeno sčítání hlasů jsem oznámil, že už se v březnu o obnovení svého mandátu nebudu ucházet bez ohledu na to, jak dopadnou senátní volby," řekl Bělobrádek při příležitosti druhého kola senátních voleb s tím, že po osmi letech už prý nepřináší straně tolik energie, kolik by jako předseda měl.

Z politiky prý jednoznačně neodchází. "Budu dále bojovat za naše hodnoty a program, jsem ale přesvědčen, že je potřeba, aby přišli noví politici a nové tváře a strana dostala novou dynamiku," doplnil Bělobrádek.

O tom, že svou další kandidaturu do čela strany zvažuje, mluvil už dlouho. V srpnu v rozhovoru pro Aktuálně.cz řekl, že se rozhodne do konce roku. K finálnímu rozhodnutí mu tak nakonec stačily ani ne dva měsíce.

Bělobrádek v čele lidovců stojí od roku 2010. V letošních senátních volbách se ucházel o mandát na Náchodsku, kde nakonec prohrál s bývalým policejním prezidentem Martinem Červíčkem (ODS). Barvy lidovců tak bude dál hájit jako poslanec, nikoli jako senátor.

O tom, kdo Bělobrádka v čele strany nahradí, bude podle Čunka jasno až v lednu či únoru příštího roku. Sám tyto měsíce označil za dobu, kdy se rozhodne, zda do toho půjde i on.

autor: Radek Bartoníček | 13. 10. 2018 14:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama