Babišova čistka pokračuje. Končí šéf majetkového úřadu

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
Aktualizováno 31. 3. 2014 15:48
Podle informací Aktuálně.cz nejde o poslední změnu na významných manažerských postech ministerstva financí. Odejít by mohl také šéf Generálního ředitelství cel Pavel Novotný.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – Personální zemětřesení v resortu ministerstva financí pokračuje. K 31. březnu končí ve své funkci ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk. Online deník Aktuálně.cz to zjistil od důvěryhodného zdroje blízkého resortu. Informaci v pondělí potvrdil ministr Andrej Babiš.

Vaňkův odchod je jednou z řady změn, které na ministerstvu začátkem dubna proběhnou. Na odchodu je také náměstek pro finanční trh Radek Urban, jehož nahradí Martin Pros, nominant za ČSSD. 

A zatímco v Prosově případě byla nejsilnější vládní strana úspěšná, Vaňkova nástupce se jí prozatím prosadit nepodařilo.

Zatím bez náhrady

Podle informací Aktuálně.cz byla hlavní adeptkou na jeho místo Lenka Taie Kolaříková, dosavadní šéfka brněnského Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Jejímu jmenování byl nakloněn premiér Bohuslav Sobotka. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) však Kolaříkovou odmítl a podobně na její navržení reagoval také náměstek Ondřej Závodský, do jehož gesce majetkový úřad patří, takže funkce ředitele zůstane od začátku dubna neobsazená - povede jej dočasně zmíněný náměstek Závodský.

Skončit může i Novotný

Již dříve Babiš odvolal například Richarda Bulíčka, šéfa Státní tiskárny cenin. Babišovi vadily věcné dary, které tiskárna pod jeho vedením rozdávala.

Už v únoru si ministr na post náměstků přivedl Lukáše Wagenknechta, který dohlíží na finance, audit a provoz, Simonu Hornochovou, která nyní pracuje například na vzniku "daňové kobry", a již zmíněného Ondřeje Závodského, náměstka pro loterie a hospodaření s majetkem státu.

Ani po Vaňkově odchodu však změny na financích nekončí. Podle informací Aktuálně.cz by mohl skončit také ředitel Generálního ředitelství cel Pavel Novotný. To však v pondělí Babiš popřel.

Zdroje redakce hovoří o tom, že jistotu setrvání má ze "staré gardy" zřejmě pouze Jan Gregor, náměstek pro rozpočet.

 

Právě se děje

Další zprávy