Foto: Biden jezdil 36 let do práce vlakem. Možná tak přijedu i na inauguraci, říká

Joe Biden je věrný cestující americké státní vlakové společnosti Amtrak.
Joe Biden, který koncem listopadu oslavil 78. narozeniny, začal s dojížděním vlakem do Washingtonu již v roce 1973, kdy byl poprvé zvolen do federálního Senátu za stát Delaware.
Byl totiž čerstvým vdovcem poté, co v roce 1972 přišel krátce před Vánocemi při autohavárii o manželku Neiliu a ani ne dvouletou dcerku Naomi. Čtyřletý syn Beau a tříletý Hunter vyvázli s vážnými zraněními, on sám v autě nejel.
"V roce 1977 jsme se my a táta oženili s Jill," vzpomínali před časem jeho synové na otcův druhý vstup do manželství. (Prvorozený Beau zemřel v roce 2015 na rakovinu mozku.) Z druhého manželství má Biden dceru Ashley. Ta během jeho prezidentské kampaně vyprávěla, jak se tatínek den co den vracel za nimi do Wilmingtonu, večeřel s nimi a četl jí pohádku na dobrou noc.
"Po 36 let jsem dokázal přijít na většinu narozeninových oslav, dostat se domů a číst pohádky před spaním, fandit svým dětem při fotbalových zápasech. Jednoduše řečeno mi Amtrak - stejně jako nespočtu dalších Američanů - umožnil trávit více času s rodinou," napsal Biden v roce 2010 jako viceprezident USA v článku určeném pro magazín železniční společnosti.
Foto: Reuters
Zvolený americký prezident Joe Biden uvažuje, že na svou inauguraci dorazí 20. ledna do Washingtonu vlakem. Bidenův politický a osobní život je totiž po desetiletí těsně spjatý s cestováním mezi Washingtonem a jeho domovem ve městě Wilmington ve státu Delaware. To mu vyneslo přezdívku "Amtrak Joe" podle názvu americké státní železniční společnosti.
 

Právě se děje

Další zprávy