Aktuálně.cz spouští kulturní podcasty. Vizina a Doležal představí své hrdiny i hosty

Domácí Domácí
7. 1. 2020 9:49
On-line deník Aktuálně.cz nabídne od ledna čtenářům kromě textového a obrazového obsahu také zvukové podcasty. Kulturní novinář a moderátor Petr Vizina startuje svůj pořad Na dotek a spisovatel Miloš Doležal nabídne k poslechu autorský projekt Na cestě.
Spisovatel Miloš Doležal a kulturní redaktor Petr Vizina nabídnou od ledna k poslechu zajímavý obsah pro milovníky podcastů.
Spisovatel Miloš Doležal a kulturní redaktor Petr Vizina nabídnou od ledna k poslechu zajímavý obsah pro milovníky podcastů. | Foto: Aktuálně.cz

Petr Vizina patří k nepřehlédnutelným postavám české kulturní scény. Deset let vedl kulturní rubriku v České televizi, předtím psal pro Lidové i Hospodářské noviny, k tomu koncertuje a moderuje. "Můj podcast Na dotek chce na Aktuálně.cz představit inspirující osobnosti, které v intimnějším povídání ukážou osobnější rozměr," vysvětluje Vizina.

Miloš Doležal byl dlouholetým redaktorem rozhlasové stanice Vltava, je známým publicistou a spisovatelem. Proslavily ho zejména knihy o osudu vysočinského faráře Josefa Toufara, umučeného komunistickým režimem, i o dalších osobnostech z nedávné české historie. "Můj podcast Na cestě bude jakousi zvukovou kronikou mezních událostí i příběhů našeho národa, volným ohledáváním 'české duše' v mlýnku 20. století," líčí Doležal.

Podcast Na dotek Petra Viziny

Na dotek Petra Viziny

K poslechu zde na platformách SoundCloud, SpreakerGoogle PodcastsApple Podcasts i Spotify.  

Nové podcasty doplní podle šéfredaktora Aktuálně.cz Josefa Pazderky stávající obsah zpravodajského webu a podtrhnou také rostoucí zájem o kulturní rubriku, vedenou Danielem Konrádem. 

"Jsme v danou chvíli jediným velkým zpravodajským webem v Česku, který sleduje pravidelně a skrze jasně vyprofilované osobnosti kromě knih, filmu a televize také výtvarné umění, klasickou hudbu i další kulturní oblasti. Podcasty Petra Viziny a Miloše Doležala do této skladby výborně zapadají a rozšiřují naši nabídku také formátově," dodává Pazderka.

Podcasty Petra Viziny i Miloše Doležala najdete postupně na platformách SoundCloud, Spreaker, Apple PodcastsSpotify, kde už je nyní k poslechu premiérový díl.

On-line deník Aktuálně.cz patří k největším zpravodajským webům v Česku, s průměrnou čteností blížící se čtyřem milionům reálných uživatelů (RU) měsíčně. Kromě domácího, ekonomického i zahraničního zpravodajství nabízí autorské komentáře, témata ze sportu, životního stylu, kultury i automobilového průmyslu. Publikuje také materiály videoprojektu DVTV, se kterým loni prodloužil spolupráci o další tři roky.

VIDEO: Upoutávka na nový podcast Petra Viziny.

Upoutávka na podcast Petra Viziny Na dotek. | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 21 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy