Aktuálně.cz spouští kulturní podcasty. Vizina a Doležal představí své hrdiny i hosty

Domácí Domácí
7. 1. 2020 9:49
On-line deník Aktuálně.cz nabídne od ledna čtenářům kromě textového a obrazového obsahu také zvukové podcasty. Kulturní novinář a moderátor Petr Vizina startuje svůj pořad Na dotek a spisovatel Miloš Doležal nabídne k poslechu autorský projekt Na cestě.
Spisovatel Miloš Doležal a kulturní redaktor Petr Vizina nabídnou od ledna k poslechu zajímavý obsah pro milovníky podcastů.
Spisovatel Miloš Doležal a kulturní redaktor Petr Vizina nabídnou od ledna k poslechu zajímavý obsah pro milovníky podcastů. | Foto: Aktuálně.cz

Petr Vizina patří k nepřehlédnutelným postavám české kulturní scény. Deset let vedl kulturní rubriku v České televizi, předtím psal pro Lidové i Hospodářské noviny, k tomu koncertuje a moderuje. "Můj podcast Na dotek chce na Aktuálně.cz představit inspirující osobnosti, které v intimnějším povídání ukážou osobnější rozměr," vysvětluje Vizina.

Miloš Doležal byl dlouholetým redaktorem rozhlasové stanice Vltava, je známým publicistou a spisovatelem. Proslavily ho zejména knihy o osudu vysočinského faráře Josefa Toufara, umučeného komunistickým režimem, i o dalších osobnostech z nedávné české historie. "Můj podcast Na cestě bude jakousi zvukovou kronikou mezních událostí i příběhů našeho národa, volným ohledáváním 'české duše' v mlýnku 20. století," líčí Doležal.

Podcast Na dotek Petra Viziny

Na dotek Petra Viziny

K poslechu zde na platformách SoundCloud, SpreakerGoogle PodcastsApple Podcasts i Spotify.  

Nové podcasty doplní podle šéfredaktora Aktuálně.cz Josefa Pazderky stávající obsah zpravodajského webu a podtrhnou také rostoucí zájem o kulturní rubriku, vedenou Danielem Konrádem. 

"Jsme v danou chvíli jediným velkým zpravodajským webem v Česku, který sleduje pravidelně a skrze jasně vyprofilované osobnosti kromě knih, filmu a televize také výtvarné umění, klasickou hudbu i další kulturní oblasti. Podcasty Petra Viziny a Miloše Doležala do této skladby výborně zapadají a rozšiřují naši nabídku také formátově," dodává Pazderka.

Podcasty Petra Viziny i Miloše Doležala najdete postupně na platformách SoundCloud, Spreaker, Apple PodcastsSpotify, kde už je nyní k poslechu premiérový díl.

On-line deník Aktuálně.cz patří k největším zpravodajským webům v Česku, s průměrnou čteností blížící se čtyřem milionům reálných uživatelů (RU) měsíčně. Kromě domácího, ekonomického i zahraničního zpravodajství nabízí autorské komentáře, témata ze sportu, životního stylu, kultury i automobilového průmyslu. Publikuje také materiály videoprojektu DVTV, se kterým loni prodloužil spolupráci o další tři roky.

VIDEO: Upoutávka na nový podcast Petra Viziny.

Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 32 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy