Aktuálně.cz spouští kulturní podcasty. Vizina a Doležal představí své hrdiny i hosty

Domácí Domácí
7. 1. 2020 9:49
On-line deník Aktuálně.cz nabídne od ledna čtenářům kromě textového a obrazového obsahu také zvukové podcasty. Kulturní novinář a moderátor Petr Vizina startuje svůj pořad Na dotek a spisovatel Miloš Doležal nabídne k poslechu autorský projekt Na cestě.
Spisovatel Miloš Doležal a kulturní redaktor Petr Vizina nabídnou od ledna k poslechu zajímavý obsah pro milovníky podcastů.
Spisovatel Miloš Doležal a kulturní redaktor Petr Vizina nabídnou od ledna k poslechu zajímavý obsah pro milovníky podcastů. | Foto: Aktuálně.cz

Petr Vizina patří k nepřehlédnutelným postavám české kulturní scény. Deset let vedl kulturní rubriku v České televizi, předtím psal pro Lidové i Hospodářské noviny, k tomu koncertuje a moderuje. "Můj podcast Na dotek chce na Aktuálně.cz představit inspirující osobnosti, které v intimnějším povídání ukážou osobnější rozměr," vysvětluje Vizina.

Miloš Doležal byl dlouholetým redaktorem rozhlasové stanice Vltava, je známým publicistou a spisovatelem. Proslavily ho zejména knihy o osudu vysočinského faráře Josefa Toufara, umučeného komunistickým režimem, i o dalších osobnostech z nedávné české historie. "Můj podcast Na cestě bude jakousi zvukovou kronikou mezních událostí i příběhů našeho národa, volným ohledáváním 'české duše' v mlýnku 20. století," líčí Doležal.

Podcast Na dotek Petra Viziny

Na dotek Petra Viziny

K poslechu zde na platformách SoundCloud, SpreakerGoogle PodcastsApple Podcasts i Spotify.  

Nové podcasty doplní podle šéfredaktora Aktuálně.cz Josefa Pazderky stávající obsah zpravodajského webu a podtrhnou také rostoucí zájem o kulturní rubriku, vedenou Danielem Konrádem. 

"Jsme v danou chvíli jediným velkým zpravodajským webem v Česku, který sleduje pravidelně a skrze jasně vyprofilované osobnosti kromě knih, filmu a televize také výtvarné umění, klasickou hudbu i další kulturní oblasti. Podcasty Petra Viziny a Miloše Doležala do této skladby výborně zapadají a rozšiřují naši nabídku také formátově," dodává Pazderka.

Podcasty Petra Viziny i Miloše Doležala najdete postupně na platformách SoundCloud, Spreaker, Apple PodcastsSpotify, kde už je nyní k poslechu premiérový díl.

On-line deník Aktuálně.cz patří k největším zpravodajským webům v Česku, s průměrnou čteností blížící se čtyřem milionům reálných uživatelů (RU) měsíčně. Kromě domácího, ekonomického i zahraničního zpravodajství nabízí autorské komentáře, témata ze sportu, životního stylu, kultury i automobilového průmyslu. Publikuje také materiály videoprojektu DVTV, se kterým loni prodloužil spolupráci o další tři roky.

VIDEO: Upoutávka na nový podcast Petra Viziny.

Upoutávka na podcast Petra Viziny Na dotek. | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy