Jako když vám přes střechu přejede vlak. Zemětřesení v Mexiku si vyžádalo nejméně 90 obětí.

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 9. 9. 2017 22:22
Zemětřesení, které v pátek nad ránem zasáhlo jižní Mexiko, si vyžádalo podle nejnovější bilance nejméně 90 mrtvých, nejvíce obětí je hlášeno ze státu Oaxaca.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Mexiko/Praha - Mexiko v sobotu drží národní smutek za oběti zemětřesení , které ze čtvrtka na pátek postihlo jih země. Počet obětí mezitím stoupl na 90, dalších 250 osob bylo zraněno. Nejsilnější zemětřesení v zemi za sto let postihlo nejvíce chudé státy Chiapas a Oaxaca.

Do postižených oblastí přitom míří tropická bouře Katia, má dorazit z Mexického zálivu. Očekává se, že přinese silné deště.

Nejhůře postižena byla při zemětřesení oblast kolem města Juchitán ve státě Oaxaca. V troskách se ocitlo mnoho domů, částečně se zřítila i radnice, hotel či kostel. Celkem bylo i v dalších státech při otřesech poničeno na 1400 škol.

"Bylo to jako když vám přes střechu přejede v vlak," popsal událost jeden z postižených Jesús Mendoza z města Juchitán. "Šli jsme koupit rakev, ale žádné nemají, protože je tolik mrtvých," uvedla Alma Rosaová z téhož města.

Národní seizmologické středisko v noci na sobotu informovalo, že zaznamenalo přes 500 následných otřesů, z nichž nejsilnější měl intenzitu 6,1 stupně. Ještě dnes v noci byly naměřeny otřesy o síle 5,4 stupně.

Foto: Reuters

Tisíce lidí byly v pátek evakuovány ve státě Chiapas kvůli varování před cunami, které nakonec nebyly veliké.

Za oběti mexického zemětřesení i hurikánu Irma, které pustoší Karibik, se v pátek pomodlil papež František, který je nyní na návštěvě Kolumbie.

 

Právě se děje

Další zprávy