Zemětřesení u Východního Timoru, hrozí tsunami

Red Zah, Reuters
30. 1. 2008 9:54
Zemětřesení mělo sílu 6,6 stupně Richterovy škály

Jakarta - Oblast u Východního Timoru zasáhlo zemětřesení. Indonéská meteorologická agentura v jeho důsledku vydala varování před přívalovými vlnami tsunami.

A to navzdory tomu, že zatím nejsou hlášeny žádné oběti ani škody.

Zemětřesení mělo sílu 6,6 stupně Richterovy škály. Jeho epicentrum se nacházelo pod mořem u pobřeží Východního Timoru, asi 300 kilometrů severovýchodně od metropole Dili. Hloubka se odhaduje na 164 kilometrů.

"Nic jsem nepocítil," uvedl fotograf agentury Reuters Lirio da Fonseca, který sídlí v Dili.

Na Východním Timoru by měl fungovat systém včasného varování. "Doufám, že ho používají a mohli tak přijmout varování před tsunami," řekl agentuře Reuters pracovník indonéského meteorologického úřadu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odvolací soud zpřísnil vězení historikovi z 3,5 roku na 13 let

Odvolací soud v ruském městě Petrozavodsku v úterý výrazně zpřísnil trest vězení historikovi Juriji Dmitrijevovi, známému odhalováním zločinů z éry komunistického diktátora Josifa Stalina. Dmitrijev byl v první instanci odsouzen za sexuální násilí ke 3,5 roku odnětí svobody, v úterý odešel od soudu s 13 lety vězení, informovala ruská média. Kritici považují proces za vykonstruovaný, zaměřený na diskreditaci historika a znehodnocení jeho díla.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Součástí politiky jedné Číny je dle ústavních činitelů zájem o ekonomické či kulturní vztahy s Tchaj-wanem, což nepovažují za zásah do styků s Čínou

Cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan nelze pokládat za změnu v politice Česka vůči Číně. Shodli se na tom na dnešní schůzce v Lánech ústavní činitelé.

Zároveň uvedli, že součástí české politiky jedné Číny je i zájem o prohloubení přínosu ekonomických či kulturních vztahů s Tchaj-wanem, což nepovažují za zásah do diplomatických styků s Pekingem. Ústavní činitelé to uvedli ve společném prohlášení. Oproti minulosti se schůzky neúčastnil předseda Senátu, kterého prezident Miloš Zeman na poradu ke koordinaci zahraniční politiky nepozval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy