Zakázané město bude uzavřeno pro veřejnost z důvodu restauračních prací. Otevře se znovu až v roce 2008 v době konání letních olympijských her, informoval deník China Daily.
Rekonstrukce je třeba
"Město potřebuje chirurgický zákrok. Mnoho jeho dřevěných částí se bortí," sdělil ředitel restauračního střediska Zakázaného města Li Jong-ke.
V čínském jezeře nalezeny pyramidy ČTĚTE ZDE
Po otevření bude prostor pro veřejnost rozšířen o 12 procent, tedy na přibližně 400.000 čtverečních metrů.
Projekt je součástí širšího úsilí, které začalo v roce 2001, o obnovu císařské velikosti komplexu starého téměř 585 let, jenž byl sídlem 24 císařů.
Celková obnova areálu, včetně vymalování, potrvá do roku 2020.
Sídlo dynastií Ming a Čching
Komplex, který ročně navštívilo sedm milionů turistů, byl nejoblíbenějším sídlem vládců z dynastií Ming (1368-1644) a Čching (1644-1911).
VIDEO: Dalajláma: Tibet má k autonomii daleko
Základy města byly vystavěny v letech 1406 až 1420 císařem Yong Le, který na staveniště povolal milion dělníků. Zatímco vnější část paláce byla určena k věřejným audiencím, část vnitřní sloužila výhradně císařově rodině.
Budovy, které jsou nyní k vidění pocházejí převážně z období po 18. století a patří mezi nejzachovalejší díla tradiční čínské architektury. Tři paláce mají celkem 9000 sálů a komnat, ve kterých jsou umístěny sbírky starožitných obrazů, porcelánu a bronzových předmětů.