Zákaz kouření se rozšíří i v Rumunsku, rozhodli tamní poslanci

ČTK ČTK
15. 12. 2015 19:30
Rumunský parlament dnes schválil zákon o úplném zákazu kouření na veřejných místech, včetně restaurací, barů a sportovišť. Norma, o níž poslanci debatovali čtyři roky, nahrazuje dřívější ustanovení, které zakazovalo kouření jen ve školách, nemocnicích a ve státních institucích. Rumunsko, kde podle průzkumů kouří třetina obyvatelstva, se tak přidává k sedmnácti dalším státům Evropské unie, kde přísná protikuřácká legislativa platí. Rumuni podle místních médií přistupují k restriktivním zákonům benevolentně. V parlamentu, kde platí zákaz kouření už řadu let, se běžně pohybují poslanci, zřízenci i novináři se zapálenou cigaretou.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy