Foto: Záhřeb zasáhlo nejsilnější zemětřesení za 140 let. Tisíce lidí vyběhly do ulic

Foto: Záhřeb zasáhlo nejsilnější zemětřesení za 140 let. Tisíce lidí vyběhly do ulic
V neděli po šesté hodině ranní zasáhlo město Záhřeb, metropoli Chorvatska, zemětřesení o síle 5,3 stupně Richterovy škály. Po něm následovalo dalších přibližně 30 slabších otřesů, píše agentura Reuters.
"(Zemětřesení) trvalo přes deset sekund. Rozhodně bylo nejsilnější, jaké jsem kdy zažil," popsal agentuře Reuters nejmenovaný svědek. Podle britské stanice BBC cítili slabé otřesy i lidé na jihu Rakouska a ve Slovinsku.
Chorvatský premiér Andrej Plenkovič uvedl, že šlo o nejsilnější zemětřesení v zemi za posledních 140 let.
Po otřesech někteří lidé vybíhali z domů a utíkali do parků, kde nehrozilo, že se na ně zhroutí budova. Vypadla také elektřina a připojení k internetu, hlášeny byly i požáry.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
23. 3. 2020 12:44
Hlavní město Chorvatska Záhřeb zasáhlo v neděli ráno nejsilnější zemětřesení za posledních 140 let. Nikdo nezemřel, jeden člověk je těžce zraněný. Přírodní katastrofa vyhnala tisíce lidí do ulic, úřady však vyzývají, aby obyvatelé dodržovali rozestupy a zamezili šíření nového koronaviru.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy