Podle sdělení policie se skrýval spolu se dvěma společníky a byl zadržen po přestřelce.
Začala vlna zatýkání
Bháí je šéfem extremistické skupiny Džagrata Muslim Džanata Bangladéš (Probuzené muslimské masy Bangladéše), která je podezřelá z nedávných pumových atentátů v Bangladéši. Koncem minulého týdne byl zatčen také vůdce radikální islámské skupiny Džumatul Mudžáhidín (Shromáždění svatých bojovníků) šajch Abdur Rahmán.
Obě skupiny usilují o zavedení islámského práva šaría v Bangladéši. Úřady jim přičítají odpovědnost za řadu atentátů v posledních měsících, při nichž zahynulo 26 lidí a desítky jich byly zraněny.
Podle policie Siddikúl Islám Bháí a jeho společníci házeli po policistech granáty a posléze začali střílet.
Fundamentalismus v zemi sílí
Bangladéš má téměř 140 milionů obyvatel a patří k nejchudším zemím světa. Islámský fundamentalismus v zemi byl v minulosti slabý, ale v posledních letech je na vzestupu. Časté jsou násilné demonstrace za zavedení islámského práva šaría, které v Bangladéši platí pouze částečně.
Obě hlavní politické strany se navzájem obviňují, že v zájmu zisku více hlasů ve volbách činí fundamentalistům ústupky.
Vážným incidentem, který posílil extremisty, byl v roce 1993 útěk feministické spisovatelky Taslimy Nasrínové do exilu. Radikálové jí hrozili smrtí poté, co v rozhovoru pro indický list navrhovala změny a úpravy v Koránu.
Nedávné protesty proti karikaturám Mohameda se v Bangladéši obešly bez násilí.