Nevyřešená letecká záhada. Za zmizením letu MH370 byl člověk, jedna z teorií ukazuje na kapitána

Martin Novák Martin Novák
30. 7. 2018 19:05
Malajsijská vyšetřovací komise v pondělí uzavřela případ zmizelého letu MH370 z března 2014. Na palubě tehdy bylo celkem 239 lidí, všichni pravděpodobně zemřeli. Doteď ale není jasné, co přesně se s boeingem stalo. "Tým není schopen určit skutečnou příčinu zmizení letu MH370," řekl šéf vyšetřovacího týmu Kok Soo Chon. Pozůstalí po cestujících zmizelého letadla mají malou naději, že se někdy v budoucnu dozvědí víc. Přečtěte si, s jakými teoriemi vyšetřovatelé pracovali.
Modlitba za MH370.
Modlitba za MH370. | Foto: Reuters

Konec pátrání

V březnu 2014 letělo celkem 239 lidí směrem z malajsijského Kuala Lumpuru do Číny. Let MH370 ale náhle zmizel z radarů. Dodnes není jasné, co se s ním a lidmi na palubě stalo. Malajsijská vyšetřovací komise případ zmizelého boeingu v pondělí uzavřela.

Malajsie, Čína a Austrálie, tedy země, odkud pocházela většina pasažérů, investovaly do měsíců hledání na dně oceánu. Avšak bez úspěchu. Pátrání bude obnoveno pouze tehdy, objeví-li se nová konkrétní informace. Je to však málo pravděpodobné.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 17 minutami

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy