Z boubelky trenérkou fitness. Američanka shodila metrák

Petr Jemelka Petr Jemelka
6. 10. 2012 16:25
Wiltrina Jonesová zhubla ze 160 na 70 kilo, uvnitř video a její rady. Jsou prosté
Foto: Youtube/Aktuálně.cz

Atlanta - Zhubnout může kdokoliv, v jakémkoliv věku. A nejsou k tomu třeba žádné zázračné pilulky, diety ani jiné "zaručené metody".

Stačí chtít, mít pevnou vůli a trpělivost.

Přesvědčila se o tom 43letá Wiltrina Jonesová z Atlanty. Během čtyř let se proměnila z nepřehlédnutelné boubelky ve vytrénovanou cvičitelku fitness.

Vyjádřeno čísly - ze 160 kilogramů zhubla na 70.

Na zdlouhavou a namáhavou cestu ke zdravému životnímu stylu se vydala v roce 2008 poté, co si na serveru pro bývalé spolužáky ze střední školy našla fotky někdejších kamarádek. Srovnání s nimi ji vyděsilo.

"Se slzami v očích jsem se sama sebe ptala, jak to, že vypadám o tolik hůř, i když jsme stejně staré? Donutilo mě to změnit celý svůj život. Uvědomila jsem si, že chci být zdravá a fit," cituje Jonesovou server ABC News.

Hubnout a nabírat kondici začala pozvolna. Víc jí ani tělo nedovolilo. "Chodila jsem na běžícím pásu v posilovně. Ze začátku jen 30 minut. Déle to nešlo, nemohla jsem dýchat. Během pěti měsíců jsem ale zhubla 31 kilo," svěřila se serveru Huffington Post.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Přestanete cvičit a kila letí vzhůru

Potom ale přišla těžká zkouška. Ozvalo se celý život přetěžované koleno a Wiltrina Jonesová musela s cvičením přestat. "Během deseti měsíců jsem měla do posledního gramu zpátky všechno, co jsem shodila. Zdrtilo mě to," vzpomíná.

Zanedlouho se přidaly bolesti zad a lékaři jí varovali, že pokud nezhubne, bude muset na operaci. Tehdy přišel další zlom.

Začala tím, že ze stravy téměř úplně vyřadila cukry. Bylo jí ale jasné, že to tak dlouho nevydrží a její hubnutí nesmí být o dietě, ale o pohybu. Ten postupně přidávala a dnes cvičí šest dní v týdnu. Přihlásila se dokonce do soutěže v kulturistice.

A jak tedy podle ní zhubnout? "Stačí si hlídat příjem tuků, cukrů a kalorií. To jsem se naučila," tvrdí. V jídle se ale podle svých slov nijak zvlášť neomezuje. Nicméně se vyhýbá smaženému, jí častěji a menší porce.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy