Whitney Houston se utopila, přitížil jí ale i kokain

ČTK Petr Jemelka ČTK, Petr Jemelka
23. 3. 2012 6:23
Závěrečná zpráva losangeleského koronera ukončila týdny spekulací
Pohřeb Whitney Houston
Pohřeb Whitney Houston | Foto: Reuters

Los Angeles - Zpěvačka Whitney Houston zemřela nešťastnou náhodou utonutím. K její smrti ale přispěla srdeční choroba a užívání kokainu.

Vyplývá to ze závěrů šetření koronera. Jeho čtvrteční zpráva tak ukončila týdny spekulací o příčině smrti šestinásobné držitelky ceny Grammy.

Whitney Houston zemřela 11. února ve věku 48 let. Její bezvládné tělo našel ve vaně hotelového apartmá v Los Angeles osobní strážce, a to pouhý den před předáváním cen Grammy.

Takový byl život superhvězdy:

V pokoji bylo kromě bezvládného těla nalezeno i několik lahviček léků na předpis, ale podle odborníků jich nebylo neúměrné množství.

Podle policie navíc neexistují žádné důkazy, že by byl v souvislosti se smrtí Whitney Houston spáchán zločin.

"Výsledky toxikologických testů nás rozesmutnily, ale jsme rádi, že nyní známe závěry vyšetření," řekla zpěvaččina švagrová a zároveň manažerka Patricia Houston.

Mluvčí koronera uvedl, že ve zpěvaččině těle byly nalezeny kokainové metabolity. Ty byly jedním z faktorů, které způsobily smrt. Z výsledků šetření vyplývá, že Houston byla chronickým uživatelem kokainu. V jejím těle se našly i stopy marihuany a léků proti úzkosti Xanaxu a Benadrylu.

 

Právě se děje

Další zprávy