reklama
 
 

Video: Pistorius a Krejčíř si za mřížemi krátí čas fotbalem

Aktualizováno 11. 3. 2015 13:11
U míče Krejčíř, v bráně Pistorius.
Spor o cvičební náčiní je podle jihoafrického bulváru zažehnán. Vězni na záběrech působí jako kamarádi.

Pretoria - Spory handicapovaného sprintera Oscara Pistoriuse a českého uprchlíka Radovana Krejčíře za mřížemi vězení jsou zřejmě u konce.

Tvrdí to alespoň jihoafrický bulvární deník The Daily Sun. Ten v článku s titulkem "Oscar skóruje ve vězení!" zveřejnil nahrávku, na níž si oba muži kopou na vězeňském dvoře s fotbalovým míčem.

Není tomu přitom dlouho, co si Čech na slavného Jihoafričana stěžoval, že mu cvičí na náčiní. Nyní se však zdá, že se oba ostře sledovaní vězni zřejmě skamarádili a společně trénují penalty.

Jako na dovolené

Oba vězni jsou podle Daily Sunu na stejném oddělení a další odsouzení si stěžují, že se jim dostává prominentního zacházení.

Jeden ze spoluvězňů tvrdí, že Krejčíř s Pistoriusem se mají za mřížemi jako na dovolené. Mohou prý posilovat dle libosti a dostávají údajně i nadstandardní snídaně.

"Přál bych si takové zacházení," řekl bulvárnímu listu nejmenovaný vězeň s tím, že si Pistorius po ránu dopřává čaj s mlékem, minerálku a ovoce. Například hroznové víno či ananas.

Po snídani i během dne se zase mohou oba muži slunit a trávit volný čas venku, tvrdí zdroj.

Šperky a rádio v cele

Úlevy mají mít Krejčíř s Pistoriusem, i pokud jde o návštěvy. Ty podle zdrojů Daily Sunu přijímají téměř každý víkend, přičemž jim dozorci nebrání ani ve fyzickém kontaktu s přáteli a příbuznými, což však vězeňský řád zapovídá.

Pistorius se prý navíc ve vězeňském komplexu pohybuje vyzdoben - rovněž zakázanými - šperky a v cele údajně poslouchá rádio.

Barva kůže by neměla být propustkou k přívětivější části spravedlnosti.

"Nemohu pochopit zákony této země, které upřednostňují některé jedince před jinými. Jsme všichni ve vězení a musí s námi být zacházeno stejně. Barva kůže by neměla být propustkou k přívětivější části spravedlnosti," zlobí se dále nejmenovaný vězeň.

Radovan Krejčíř žije v JAR od roku 2007 a od listopadu 2013 je ve vazbě kvůli podílu na vraždách a dalších trestných činech.

V Česku byl v roce 2012 odsouzen k 11 rokům vězení za více než půlmiliardový daňový únik. V prosinci 2013 mu odvolací soud v Praze trest o půl roku snížil.

Atlet Oscar Pistorius si odpykává pětiletý trest za zabití přítelkyně Reevy Steenkampové. Obvinění žaloby z úkladné vraždy soudkyně odmítla.

autor: Petr Jemelka | 11. 3. 2015 12:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama