Mrazivý předobraz Velikonoc, Španělskem jdou přízraky v kápích

Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
29. 3. 2010 16:50

Madrid - Velikonoční oslavy - neuvěřitelná podívaná ve Španělsku. Podívejte se na svatý týden (Semana Santa), který začíná Květnou nedělí a končí - na rozdíl od českých Velikonoc - týden nato, na Velikonoční neděli, které Španělé říkají Neděle zmrtvýchvstání. Celých sedm dní, mimo sobotu, kdy se nic neděje, křižují španělská města a vesnice tisíce procesí "cofradías" neboli bratrstev. Podobají se nechvalně proslulému americkému Ku-klux-klanu, ale nemají s nimi nic společného. Naopak rasistický Ku-klux-klan převzal jejich image.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy