Ve Francii zatkli dalšího mladíka převlečeného za klauna

ČTK ČTK
28. 10. 2014 7:36
V poslední době roste počet stížnosti na ozbrojené klauny, kteří mají cokoli od pistolí, přes nože až po baseballové pálky a dělají rozruch v různých částech Francie. Policie už zatkla několik lidí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Paříž - Čtrnáctiletého chlapce převlečeného za klauna zadržela v pondělí nedaleko Paříže francouzská policie ve chvíli, kdy se pokusil napadnout ženu. Pokračuje tak podivný fenomén "zlých klaunů", kteří terorizují obyvatele Francie i několika dalších zemí.

Jak informovala agentura AFP, soud ve Francii také řešil případ mladíka, který v kostýmu klauna v sobotu v noci ve městě Montpellier uhodil kolemjdoucího třicetkrát kovovou tyčí. V pondělí ho poslal na čtyři měsíce za mříže.

V poslední době roste počet stížnosti na ozbrojené klauny, kteří mají cokoli od pistolí, přes nože až po baseballové pálky a dělají rozruch v různých částech Francie. Policie už v souvislosti s tímto násilným trendem zadržela několik lidí.

V důsledku toho mezi obyvateli stoupá "protiklaunská hysterie", kterou už uklidňovala policie, aby se její obětí nestali skuteční, veselí klauni.

Fenomén převlékání se za zlé klauny a strašení či napadání kolemjdoucích se poprvé objevil v severní Francii začátkem října a od té doby se rozšířil až na jih země. Podobný trend zaznamenala policie také v Británii a ve Spojených státech.

Existuje řada teorií o tom, odkud se tato nová "móda" vzala. Podle některých jde o novou výzvu šířící se prostřednictvím internetových sociálních sítí, vliv videí na serveru YouTube, na kterých klauni straší lidi, anebo o důsledek nedávné epizody oblíbeného televizního seriálu American Horror Story, v níž se objevil klaun-zabiják Twisty.

 

Právě se děje

Další zprávy