Válečné granáty způsobily požár v Düsseldorfu, hasiči zabránili explozi

ČTK ČTK
19. 7. 2016 23:59
Düsseldorf - Granáty z druhé světové války v úterý večer způsobily požár v centru Düsseldorfu. Výbušniny byly objeveny při stavebních pracích a jedna z nich se vznítila, díky rychlému zásahu hasičů se ale podařilo zabránit jejich explozi. Informovala o tom agentura DPA. Granáty odhalil bagr, který na místě prováděl výkopové práce. Podle pyrotechniků vlhké prostředí v zemi udržovalo výbušniny stabilní, když však začala půda na slunci vysychat, vznítil se fosfor v jedné z nich. Jeden z přivolaných hasičů hodil ostatní granáty do nedalekého potoka předtím, než se k nim oheň dostal, a zamezil tak výbuchu. Při požáru nebyl nikdo zraněn a hasiči ho rychle dostali pod kontrolu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 44 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy