V tlačenici na pouti v Mekce zemřelo 1663 lidí. Saúdové dál mlčí

ČTK ČTK
14. 10. 2015 14:30
Počet obětí neštěstí, které se stalo při letošní pouti do Mekky, se zvýšil na 1663. Mrtví pocházejí z celkem 31 zemí. Tragédie se stala 24. září, když dav mířil na místo, kde se symbolicky kamenuje satan. Pokud se potvrdí bilance agentury AFP, půjde o vůbec nejhorší neštěstí v Mekce. Podle ní je mezi oběťmi 464 Íránců, 177 Egypťanů, 145 Nigerijců, 127 Indonésanů a 101 Indů. Ostatní země mají méně než sto mrtvých a ze západních je mezi nimi jenom Nizozemsko, které má jednu oběť. Ostatní jsou hlavně z Asie a Afriky. Mnoho poutníků se stále pohřešuje a v nemocnicích a márnicích v království údajně leží stále neidentifikovaní lidé.
V davu mezi účastníky letošní poutě do Mekky se ušlapal rekordní počet lidí.
V davu mezi účastníky letošní poutě do Mekky se ušlapal rekordní počet lidí. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 49 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy