V první kole prezidentských voleb v Ekvádoru zvítězil kandidát vládní strany Lenín Moreno

ČTK ČTK
20. 2. 2017 6:56
V prvním kole prezidentských voleb v Ekvádoru zvítězil kandidát vládní strany Lenín Moreno, který získal 38,9 procent hlasů. Druhý v nedělních volbách skončil se 28,5 procenta hlasů kandidát pravicové koalice Guillermo Lasso. Vyplývá to ze sečtení 80 procent výsledků, o nichž informovala CNN. Volební účast činila skoro 83 procent. Zatím ale není jasné, zda se bude muset 2. dubna konat druhé kolo. Pokud by třiašedesátiletý Moreno získal nejméně 40 procent hlasů a náskok deseti procentních bodů před druhým kandidátem, stal by se již definitivním vítězem. Z celkem osmi kandidátů, mezi nimiž byla jedna žena, by postoupili do druhého kola dva s nejlepším výsledkem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 30 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Při útoku na ambasádu USA v Iráku byl zraněn jeden člověk

Při nedělním raketovém útoku, který zasáhl velvyslanectví Spojených států v Bagdádu, utrpěl zranění nejméně jeden zaměstnanec ambasády. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný irácký zdroj.

Reportér televizní stanice Al-Arabíja popsal, že viděl uvnitř areálu přistávat americký letoun. Zraněných je podle něj více, Washington ale tyto informace zatím nekomentoval. Celkem bylo vypáleno pět raket, areál ambasády zasáhly tři, jedna z nich pak jídelnu v době večeře.

Podle agentury AFP je to poprvé, co rakety dopadly přímo na americkou ambasádu, nacházející se v opevněné a přísně střežené zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy