reklama
 
 

V New Yorku vydražili nejdražší smaragd na světě, prsten s ním stál 5,5 milionu dolarů

20. 6. 2017
V New Yorku vydražili prsten s Rockefellerovým smaragdem za 5,5 milionu dolarů, tedy přes 130 milionů korun. Při aukci prstenu s 18karátovým kamenem tak byl pokořen světový rekord v ceně za jeden karát smaragdu. Vzácný smaragd z Kolumbie koupil ve 30. letech John D. Rockefeller Junior jako součást brože pro svoji manželku, po její smrti byly kameny rozděleny mezi děti. Její syn nechal smaragd zasadit do prstenu a osázet jej drobnými diamanty.

New York - V New Yorku v úterý padl světový rekord v ceně za jeden karát smaragdu. Stalo se tak při aukci prstenu s 18karátovým smaragdem, známým jako Rockefellerův smaragd, který byl vydražen za 5,5 milionu dolarů (přes 130 milionů Kč).

Rockefellerův smaragd je výjimečný díky kombinaci dokonalého brusu, sytě zelené barvy, velikosti a čistoty. Podle expertů na drahé kameny pochází z naleziště v Kolumbii, která dodává na světové trhy ty nejhodnotnější smaragdy.

"U smaragdů je běžné, že většina obsahuje různé inkluze, dutinky a praskliny. Proto se těmto kamenům také někdy říká zelený led. Velkých čistých smaragdů je opravdu velmi málo," uvedl odborník na drahé kameny a ředitel výroby českého klenotnictví ALO diamonds Ivo Weber.

Vzácný smaragd koupil v roce 1930 John D. Rockefeller Junior jako součást brože pro svoji manželku. Po její smrti byly kameny z brože rozděleny mezi jejich děti. Nyní vydražený 18karátový smaragd dostal David Rockefeller, který ho nechal zasadit do platinového prstenu osazeného menšími diamanty.

autor: ČTK | 20. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama