V Mogadišu se zřítila mešita. Hlášeno je zatím 15 mrtvých, další desítky lidí utrpěly zranění

ČTK ČTK
30. 4. 2016 18:59
V somálské metropoli Mogadišu se zřítila Mešita, ve které se modlily stovky lidí. Mešita prošla nedávno rekonstrukcí a policie již kvůli podezření z nedbalosti zadržela inženýra, který měl stavbu na starosti. Ke zřícení mohlo přispět i podmáčení vinou nedávných silných dešťů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Mogadišo - Nejméně 15 osob přišlo o život v troskách mešity, která se z neznámých příčin zřítila v somálské metropoli Mogadišu. Oznámila to dnes podle zpravodajské stanice BBC místní policie. Čtyři desítky lidí utrpěly zranění a zatím není jasné, zda pod sutinami ještě nějací lidé nejsou.

Na pátečních modlitbách byly údajně stovky věřících, když se objekt na severozápadě města zhroutil. O příčinách neštěstí se zatím jen spekuluje. Objekt, kde se mešita nacházela, byl nedávno rekonstruován. Policie podle somálských médií pro podezření z nedbalosti zadržela inženýra, který měl rekonstrukci na starosti.

Mogadišo bylo několik posledních dnů vystaveno silným dešťům, které mohly poškodit statiku některých budov.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy