Výchova, nebo týrání? Zašli jsme příliš daleko, omlouvá se otec, který své dítě vysadil v lese

Simona Fendrychová ČTK Simona Fendrychová, ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2016 9:43
Sedmiletého Jamata Tanuku hledalo v lesích nejsevernějšího japonského ostrova Hokkaidó na 180 záchranářů a vojáků. Objevili jej v pátek v chatě na armádním pozemku určeném k výcviku. Ukrýval se přibližně pět kilometrů od místa, kde jej rodiče opustili. Policistům řekl, že tam byl několik dní.
Otec sedmiletého Jamata Tanuku se před novináři omluvil.
Otec sedmiletého Jamata Tanuku se před novináři omluvil. | Foto: Reuters

Tokio - Japonští záchranáři našli po šesti dnech pátrání sedmiletého chlapce. Pohřešoval se od doby, kdy jej rodiče za trest vysadili z auta uprostřed lesa.

"Vážně jsem si nemyslel, že to skončí takhle. Zašli jsme příliš daleko. Myslel jsem, že to děláme pro dobro našeho syna," řekl podle AP jeho otec. Svému synovi se prý za způsobené příkoří omluvil.

Dítě, které našel v pátek ráno na ostrově Hokkaidó voják, je bez vážnější zdravotní újmy, uvedla agentura AP s odvoláním na místní policii.

"Hluboce se omlouvám lidem v jeho škole, členům záchranného týmu a všem, kterým jsme způsobili potíže," cituje server BBC kajícího se otce.

"Zahrnul jsem svého syna celou svou láskou, ale od nynějška bych chtěl dělat ještě víc. Chtěl bych ho chránit, než vyroste. Moc vám děkuji," omlouval se.

Případ malého Jamata Tanuky vyvolal v Japonsku diskusi o tom, co je ještě trest a co už týrání.

Jeho rodiče původně policii tvrdili, že se chlapec minulou sobotu ztratil, když v lese sbírali divoké byliny. Až později přiznali, že ho přiměli vystoupit z auta, aby ho tak potrestali za to, že při předchozí zastávce u řeky házel kameny na lidi a automobily.

Jamata Tanuku hledalo v lesích nejsevernějšího japonského ostrova, kde žijí mimo jiné medvědi, na 180 záchranářů a vojáků. Objevili jej v pátek v chatě na armádním pozemku určeném k výcviku.

Ukrýval se přibližně pět kilometrů od místa, kde jej rodiče opustili. Policistům řekl, že byl na stejném místě několik dní.

Chlapec byl převezen do nemocnice, neboť trpěl lehkou dehydratací. Dostal nitrožilní infuzi. Na rukou a nohou měl drobné odřeniny, jinak byl ale v pořádku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Kandidát ODS na senátora v Ústí nad Orlicí Kopecký odstoupil, pil před jízdou

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

"Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německo podle kancléře Scholze zvažuje, jestli zatím nezachová jaderné elektrárny

Německo zvažuje, zda má smysl ponechat své tři poslední jaderné elektrárny ještě v provozu. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci prohlásil kancléř Olaf Scholz. Německo původně plánovalo odstavit reaktory na konci letošního roku, čímž by země definitivně zastavila výrobu energie z jádra. Kvůli energetické krizi vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu ale řada politiků včetně těch vládních požaduje pozdější odchod od nukleární energetiky.

Scholz na úvod konference řekl, že největší výzvou nejen pro Německo zůstává ruský vpád na Ukrajinu a jeho dopady. "Hlavním cílem vlády je nezávislost Německa na fosilních zdrojích energie," řekl s tím, že důvody jsou ekologické i bezpečnostní. Kvůli válce jsou nyní nejisté dodávky ruského plynu do Evropy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy