Výchova, nebo týrání? Zašli jsme příliš daleko, omlouvá se otec, který své dítě vysadil v lese

Simona Fendrychová ČTK Simona Fendrychová, ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2016 9:43
Sedmiletého Jamata Tanuku hledalo v lesích nejsevernějšího japonského ostrova Hokkaidó na 180 záchranářů a vojáků. Objevili jej v pátek v chatě na armádním pozemku určeném k výcviku. Ukrýval se přibližně pět kilometrů od místa, kde jej rodiče opustili. Policistům řekl, že tam byl několik dní.
Otec sedmiletého Jamata Tanuku se před novináři omluvil.
Otec sedmiletého Jamata Tanuku se před novináři omluvil. | Foto: Reuters

Tokio - Japonští záchranáři našli po šesti dnech pátrání sedmiletého chlapce. Pohřešoval se od doby, kdy jej rodiče za trest vysadili z auta uprostřed lesa.

"Vážně jsem si nemyslel, že to skončí takhle. Zašli jsme příliš daleko. Myslel jsem, že to děláme pro dobro našeho syna," řekl podle AP jeho otec. Svému synovi se prý za způsobené příkoří omluvil.

Dítě, které našel v pátek ráno na ostrově Hokkaidó voják, je bez vážnější zdravotní újmy, uvedla agentura AP s odvoláním na místní policii.

"Hluboce se omlouvám lidem v jeho škole, členům záchranného týmu a všem, kterým jsme způsobili potíže," cituje server BBC kajícího se otce.

"Zahrnul jsem svého syna celou svou láskou, ale od nynějška bych chtěl dělat ještě víc. Chtěl bych ho chránit, než vyroste. Moc vám děkuji," omlouval se.

Případ malého Jamata Tanuky vyvolal v Japonsku diskusi o tom, co je ještě trest a co už týrání.

Jeho rodiče původně policii tvrdili, že se chlapec minulou sobotu ztratil, když v lese sbírali divoké byliny. Až později přiznali, že ho přiměli vystoupit z auta, aby ho tak potrestali za to, že při předchozí zastávce u řeky házel kameny na lidi a automobily.

Jamata Tanuku hledalo v lesích nejsevernějšího japonského ostrova, kde žijí mimo jiné medvědi, na 180 záchranářů a vojáků. Objevili jej v pátek v chatě na armádním pozemku určeném k výcviku.

Ukrýval se přibližně pět kilometrů od místa, kde jej rodiče opustili. Policistům řekl, že byl na stejném místě několik dní.

Chlapec byl převezen do nemocnice, neboť trpěl lehkou dehydratací. Dostal nitrožilní infuzi. Na rukou a nohou měl drobné odřeniny, jinak byl ale v pořádku.

 

Právě se děje

Další zprávy