V Egyptě odsoudili k trestu smrti 17 lidí za útoky na koptské kostely

ČTK ČTK
11. 10. 2018 15:38
V Egyptě ve čtvrtek odsoudili k trestu smrti 17 lidí za útoky na koptské kostely z let 2016 a 2017. Dalších 19 lidí poslal vojenský soud za mříže na doživotí. Informovala o tom egyptská státní agentura MENA. Verdikt se týká útoků, které se staly loni v dubnu v Alexandrii a městě Tanta a v prosinci 2016 v Káhiře. Celkem zemřelo 74 lidí. Rozsudek kritizovala ředitelka pobočky lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) pro severní Afriku s tím, že masové rozsudky smrti vynesené vojenským soudem podle ní nezabrání dalšímu sektářskému násilí. Vojenské soudy v Egyptě podle AI nezaručují spravedlivý proces, odsouzení civilisté jsou při nich často donuceni k přiznání mučením.
Žena prochází kolem koptského kostela, na který v Egyptě zaútočil sebevražedný atentátník.
Žena prochází kolem koptského kostela, na který v Egyptě zaútočil sebevražedný atentátník. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy