reklama
 
 

V centru Marseille se zřítily dva domy, záchranáři pátrají v sutinách po obětech

Aktualizováno 5. 11. 2018 21:36
V centru Marseille se zřítily dva domy, záchranáři pátrají v sutinách po obětech | Video: |  00:34
Dva několikapatrové domy se dnes zřítily v centru jihofrancouzského města Marseille, u třetí budovy zhroucení hrozí. Francouzská média nejprve informovala, že zatím není jasné, zda jsou pod troskami nějaké osoby. Večer ale jeden z místních představitelů oznámil, že je pohřešováno sedm lidí, kteří žili v jedné z budov. Agentura AFP uvedla, že záchranáři ošetřili dva lehce zraněné kolemjdoucí.

Mezi pohřešovanými osobami je žena, která si dnes nevyzvedla svou dceru ze školy, a další žena, která "nikdy neopouští svůj dům," uvedl Renaud Muselier, předseda regionální rady oblasti Provence-Alpes-Côte d'Azur. Dodal, že kamery rovněž zaznamenaly dvě další osoby, které se pohybovaly u budov těsně před jejich zřícením. Jejich osud je nejasný, stejně tak i to, zda šlo o další obyvatele zřícených domů.

Bytové domy v centru přístavního města byly podle fotografií zveřejněných ve francouzských médiích značně zanedbané. Na místo dnes dorazil i státní tajemník ministerstva pro územní soudržnost Julien Denormandie. Jak uvedl, nemůže vyloučit, že v troskách mohli zůstat nějací lidé. "Je to závod s časem. Naléhavým úkolem je nyní zjistit, jestli tam jsou lidé, které můžeme zachránit," dodal.

Na ulici ve čtvrti Noailles, na níž se domy zřítily, leží nyní podle fotografií hromada suti, kterou záchranáři pomocí služebních psů prohledávají. "Pátráme po možných obětech," řekl stanici Franceinfo zástupce hasičů, kterých podle AFP na místě zasahují čtyři desítky.

"Žiju vedle, díval jsem se na televizi, v tom jsem slyšel velkou ránu, ale žádný výbuch, pak jsem viděl oblak prachu," řekl AFP svědek neštěstí Antonio Dias.

Místní úřady vyzvaly obyvatele, aby se ulici vyhnuli, a usnadnili tak práci záchranářům. Na záběrech pomocí Google Street View je vidět budovy ještě před pádem, jedna měla pět pater, druhá šest, napsala agentura AP. Jedna z budov byla ve viditelně špatném stavu, s vytlučenými okny a obrovskými trhlinami ve fasádě.

autor: ČTK | 5. 11. 2018 11:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama