Útok elitní ukrajinské jednotky Kraken na vesnici v Luhanské oblasti

bb bb
12. 1. 2023 19:20
Vyrážejí do nejkrvavějších bojů války na Ukrajině. Speciální jednotka Kraken, která je složená mimo jiné i z veteránů pluku Azov, na přelomu roku zveřejnila sestříhané záběry z dobývání vesnice Novoselivka v Luhanské oblasti. Z dvanáctiminutového svědectví podkresleného tvrdou hudbou je patrné, jak mohou ty nejdrsnější střety muže proti muži vypadat.
Útok elitní ukrajinské jednotky Kraken na vesnici v Luhanské oblasti. | Video: Aktuálně.cz/Youtube/WN Production

Akci u hranic Doněcké a Luhanské oblasti vedl Kraken spolu s 92. mechanizovanou brigádou. Nejdříve ukrajinští vojáci připravili útok, který zahájila minometná palba na pozice ruských okupantů.

Na záběrech z dronu je vidět přesnost střelby. Neuniknou vojáci ani technika nepřítele. Pak vyrážejí do boje vojáci jednotky Kraken.

Ukrajinci vyskáčou z vozidel, rozmístí se a zahajují palbu. Útočí na domy, kde se skrývají Rusové, kteří vedou obrannou palbu. Kraken dobývá jednu z usedlostí, ve které zlikviduje nepřítele. Po dalším útoku se elitní ukrajinské jednotce podařilo zajmout skupinu Rusů a pokračuje v boji.

Raněné mají na své straně i Krakeni. Jeden z nich je vážně postřelen do nohy, spolubojovník se mu snaží zaškrtit nohu, aby nevykrvácel. Vesnice je dobytá a ruští okupanti se žlutými páskami přes oči čekají na svůj osud.

Prapor Kraken vznikl v létě, ale už se stal obávanou jednotkou, která se podílela na osvobozování Charkovské oblasti. Jeho členové se osvědčili zejména při přepadových operacích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy