Útok chemikálií u nákupního centra v Londýně zranil šest lidí. Podle policie nešlo o terorismus

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 24. 9. 2017 11:40
Šest lidí utrpělo zranění v sobotu večer při útoku "škodlivou látkou" u obchodního střediska ve Stratfordu na východě Londýna. Policie se podle agentury Reuters nedomnívá, že by tento zločin souvisel s terorismem. Stanice BBC na svém webu uvedla, že policie byla na místo zavolána kvůli sporu dvou skupin. Následně zatkla 15letého mladíka.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Patnáctiletý chlapec byl zatčen v souvislosti s incidentem v nákupním středisku Westfield ve Stratfordu na východě Londýna, při kterém bylo v sobotu několik lidí zasaženo chemikálií.

Látka unikla při hádce dvou skupin mužů, oznámil server The Guardian.

Policie byla do obchodního centra zavolána krátce před osmou hodinou večer místního času kvůli šarvátce dvou skupin mužů, při níž byla rozstříknuta "škodlivá látka". Všichni poté utekli.

Látkou, podle některých médií kyselinou, bylo zasaženo šest lidí. Tři z obětí musely být hospitalizovány. Nikdo z nich neutrpěl zranění, které by ho ohrožovalo na životě nebo ho do konce života poznamenalo.

Podle původních svědectví byli chemikálií zraněni lidé na různých místech. Předpokládalo se tudíž, že látka byla na nakupující stříkána náhodně. Policie však potvrdila, že zranění byla způsobena při zmíněném incidentu.

"To, co bylo zpočátku vnímáno jako několik náhodných útoků, se při bližším vyšetření ukázalo být jedním incidentem mezi dvěma skupinami mužů," uvedl vyšetřovatel Ade Adelekan.

Kvůli značnému nárůstu útoků kyselinou se v Británii v posledních měsících stále silněji ozývají hlasy požadující omezit dostupnost volně prodejných žíravin.

 

Právě se děje

Další zprávy