Muslimská útočnice pobodala na jihu Francie nožem dvě ženy. Byl to izolovaný čin, tvrdí policie

ČTK ČTK
17. 6. 2018 16:27
V přímořském městě La Seyne-sur-mer zaútočila nožem žena v černém oblečení a se závojem, dva lidi zranila.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Paříž - Francouzská policie v neděli v přímořském městě La Seyne-sur-mer na jihu země zadržela ženu, která s nožem v ruce a s výkřikem Alláhu akbar (Bůh je velký) zranila v obchodě dva lidi. Oznámila to agentura AFP s odkazem na místní prokuraturu. Policie zatím jednoznačně nerozhodla, zda má případ teroristické, náboženské nebo jiné pozadí.

Mladá žena podle policistů zaútočila na ženu, nakupující v supermarketu a zranila ji. Oběť byla převezena do nemocnice, o jejím stavu policie média neinformovala. Při incidentu byla lehce v obličeji zraněna i pokladní.

Podle listu Nice-Matin byla útočnice oblečena v černém a tvář měla zakrytou závojem. Incidentu údajně předcházela hádka mezi zákazníky, do níž se pokladní pokusila zasáhnout. Jméno útočnice úřady nezveřejnily.

Podle prokurátora Bernarda Marchala měla útočící žena zřejmě psychické problémy. "Je to očividně izolovaný čin," citoval prokurátora list Le Monde. Vyšetřovatelé nicméně nevylučují, že útok měl teroristický podtext. "Podle předpokladů to byl pokus o vraždu… a zločin s teroristickými dosahy," uvedl Marchal.

Počátkem týdne policisté v Paříži zatkli muže, který zadržoval dva lidi jako rukojmí. Incident nebyl považován za čin spojený s terorismem, pachatel byl později hospitalizován na psychiatrické klinice.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy