"Útok provedl libanonský Hizballáh. Byla to jejich raketa a byla odpálena z oblasti, kterou ovládají," řekla Watsonová. Dodala, že zástupci americké administrativy od sobotního útoku jednají s izraelskými a libanonskými činiteli.
Úder na Golanských výšinách zvýšil obavy z propuknutí otevřeného konfliktu mezi Izraelem a Hizballáhem, které proti sobě už měsíce vedou v pohraničí útočné operace.
Před eskalací konfliktu v neděli kromě Spojených států a OSN varovala Francie, Británie a Egypt.
Americký ministr zahraničí Antony Blinken řekl, že Spojené státy nechtějí, aby v oblasti došlo k vystupňování konfliktu a že o incidentu USA jednají s Izraelem. Francouzské ministerstvo zahraničí sobotní útok odsoudilo a vyzvalo k tomu, aby se zabránilo "nové vojenské eskalaci".
Francouzský prezident Emmanuel Macron mluvil s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a podle Elysejského paláce mu připomněl, že Paříž se plně angažuje v tom, aby "udělala vše pro zabránění nové eskalace v regionu tak, že předává zprávy všem stranám zapojeným do konfliktu".
Útok odsoudil a varoval před další eskalací také britský ministr zahraničí David Lammy a uvedl, že "Hizballáh musí s útoky přestat". Podle egyptské diplomacie je nutné Libanon podpořit a "ušetřit ho válečné pohromy". Generální tajemník OSN António Guterres vyzval všechny strany k maximální zdrženlivosti.
Golanské výšiny jakožto strategicky významnou oblast na jihozápadě Sýrie Izrael obsadil za války v roce 1967 a v roce 1981 ji v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN anektoval. Bývalý americký prezident Donald Trump v roce 2019 uznal svrchovanost židovského státu nad Golany, čímž se odklonil od pozice, kterou do té doby Washington zastával.