Řetízkáče a slanina v čokoládě. To je Matějská po americku

Řetízkáče a slanina v čokoládě. To je Matějská po americku
Něco jako řetízkový kolotoč. I když je o dost větší, než který je k vidění na Matějské.
Něco pro odvážnější.
Modré nebe a barvy duhy.
Kdo má po atrakcích žaludek v pořádku, může si dát třeba slaninu v čokoládě...
Foto: Reuters
Reuters Reuters
30. 6. 2011 11:49

Obyvatelé přímořského města Del Mar v kalifornském San Diegu si užívají každoroční "krajský veletrh". Podívejte se, jak vypadá Matějská pouť po americku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy