reklama
 
 

UFO nad Stonehenge? Britové zveřejnili poslední Akta X

23. 6. 2013 19:15
Mobilní telefony poskytují příliš důkazů, tajné oddělení nestíhalo a bylo uzavřeno

Londýn - Britské úřady zveřejnily (údajně) poslední balík dosud utajovaných armádních dokumentů o pozorování neidentifikovaných létajících předmětů (UFO).

Jedná se o pětadvacet zdokumentovaných pozorování popsaných na 4300 stranách. Vyplývá z nich, že vyšetřovatelé Jejího Veličenstva prověřovali mimo jiné to, zda nad Stonehenge či Parlamentem nekrouží marťané.

Poslední balík se týká hlavně pozorování z let 2008 až 2009, kdy počet nahlášených výskytů UFO vrostl více než o polovinu na 208 respektive o trojnásobek (643) v roce 2009. Ne snad, že by mimozemšťané připravovali invazi, to jen narostl počet majitelů mobilů s fotoaparátem, takže lidé mohli častěji pořizovat "důkazy".

Pracovníci supertajného oddělení pozorování, nahlášená na horkou linku zaznamenávali, analyzovali a v některých případech i vyšetřovali. V naprosté většině ale případ rovnou odložili, protože byly pořízené snímky tak mizerné kvality, že případ objasnit nešlo.

Publikované dokumenty jsou ve formátu PDF volně ke stažení na stránkách Britského národního archivu (ZDE). A to včetně nákresů a snímků objektů.

Ministerstvo obrany zveřejnilo i informaci o tom, proč britské ministerstvo obrany svá "Akta X", tedy oddělení vyšetřování pozorování mimozemských plavidel, před třemi a půl roky uzavřelo.

Vysvětlení je jednoduché - počet nahlášených případů neúnosně rostl a oddělení nemělo na vyšetření všech případů prostředky ani lidské síly.

Důkaz, že by se po nebi někdy proháněli skuteční marťani, navíc Britové nikdy nezískali.

autor: Zahraničí | 23. 6. 2013 19:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama