UFO nad Stonehenge? Britové zveřejnili poslední Akta X

Zahraničí Zahraničí
23. 6. 2013 19:15
Mobilní telefony poskytují příliš důkazů, tajné oddělení nestíhalo a bylo uzavřeno

Londýn - Britské úřady zveřejnily (údajně) poslední balík dosud utajovaných armádních dokumentů o pozorování neidentifikovaných létajících předmětů (UFO).

Jedná se o pětadvacet zdokumentovaných pozorování popsaných na 4300 stranách. Vyplývá z nich, že vyšetřovatelé Jejího Veličenstva prověřovali mimo jiné to, zda nad Stonehenge či Parlamentem nekrouží marťané.

Poslední balík se týká hlavně pozorování z let 2008 až 2009, kdy počet nahlášených výskytů UFO vrostl více než o polovinu na 208 respektive o trojnásobek (643) v roce 2009. Ne snad, že by mimozemšťané připravovali invazi, to jen narostl počet majitelů mobilů s fotoaparátem, takže lidé mohli častěji pořizovat "důkazy".

Pracovníci supertajného oddělení pozorování, nahlášená na horkou linku zaznamenávali, analyzovali a v některých případech i vyšetřovali. V naprosté většině ale případ rovnou odložili, protože byly pořízené snímky tak mizerné kvality, že případ objasnit nešlo.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Publikované dokumenty jsou ve formátu PDF volně ke stažení na stránkách Britského národního archivu (ZDE). A to včetně nákresů a snímků objektů.

Jsou mezi námi?
Jsou mezi námi? | Foto: bild.de

Ministerstvo obrany zveřejnilo i informaci o tom, proč britské ministerstvo obrany svá "Akta X", tedy oddělení vyšetřování pozorování mimozemských plavidel, před třemi a půl roky uzavřelo.

Vysvětlení je jednoduché - počet nahlášených případů neúnosně rostl a oddělení nemělo na vyšetření všech případů prostředky ani lidské síly.

Důkaz, že by se po nebi někdy proháněli skuteční marťani, navíc Britové nikdy nezískali.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy