Britské archivy odtajnily stovky dokumentů o UFO

Lucie Kalivodová
18. 2. 2010 11:45
Přes 6000 zveřejněných stránek ukazuje, jak UFO řádilo v letech 1994 až 2000

Londýn - Tisíce případů, kdy lidé viděli UFO, byly za posledních dvacet let zaznamenány v okolí Velké Británie. Potvrzují to dokumenty postupně zveřejňované v rámci tříletého projektu ministerstva obrany a národního archivu.

O více než šesti tisících stránek s oznámeními z let 1994 až 2000 popisujícími zkušenosti lidí s neidentifikovanými létajícími objekty informoval zpravodajský server BBC.

Jedno UFO bylo dokonce spatřeno nad fotbalovým klubem Chelsea, další nad domem ministra vnitra Michaela Howarda v hrabství Kent.

Veškerou dokumentaci je možné vidět online na stránkách národního archivu i s nákresy objektů, které svědci události zaznamenali. Například policistům z Bostonu a Skegness v hrabství Lincolshire se podařilo UFO natočit.

Ihned poté zalarmovali pobřežní hlídku, která informovala lodě v Severním moři. Námořníci pak tvrdili, že nad hladinou neidentifikované létající objekty skutečně spatřili. Ve stejnou dobu zachytil radar nad Bostonem nejasný signál.

"Není možné prokázat přímé propojení mezi tím, co lidé čtou a na co se dívají v televizi, a mezi tím, co označují za opravdový výskyt UFO. Jednou z interpretací nicméně je, že výdobytky nejmodernější techniky mohou ovlivňovat, co lidé na nebi vidí," řekl odborník zabývající se fenoménem UFO David Clarke.

"V padesátých letech byl skokem ve vývoji talíř, který byl schopen se pohybovat vertikálně. V té době se také začaly objevovat zprávy o tom, že lidé z různých koutů země zaznamenávali na obloze 'létající talíře'," dodal.

Experti se domnívají, že odtajněné záznamy o výskytu UFO dokazují, jak se během desetiletí měnil jejich vzhled v závislosti na tom, jak se proměňovalo i jejich vypodobňování v populární kultuře.

 

Právě se děje

Další zprávy