U kongresového centra v Clevelandu propukly nepokoje, policie zasáhla pepřovými spreji

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 7. 2016 0:06
Americká policie dnes zasáhla pepřovými spreji proti militantním demonstrantům, kteří se shromáždili v Clevelandu nedaleko místa nominačního sjezdu Republikánské strany. Zatím nejsilnější incidenty od počátku sjezdu si podle agentury AP vyžádaly několik zraněných. Nejméně čtyři demonstranty policie zadržela. Násilnosti propukly poté, co skupina demonstrantů začala před delegáty pálit americké vlajky. Podle policie šlo o členy skupiny zvané Revoluční komunistická strana. Dav skandoval "Je čas na revoluci!". Pořádek zjednala policejní jednotka na koních, která zadržené doprovázela k přistaveným vozidlům. Další skupiny ochránců pořádku musely oddělovat pokřikující znepřátelené davy.
Policie zasahuje proti demonstrantům v Clevelandu, kteří pálili americké vlajky.
Policie zasahuje proti demonstrantům v Clevelandu, kteří pálili americké vlajky. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy