Turečtí vojáci zabili na východě země osm kurdských ozbrojenců, po dalším pátrají

ČTK ČTK
4. 6. 2017 14:46
Turecké bezpečnostní složky v neděli na východě země zabily osm ozbrojenců ze zakázané Strany kurdských pracujících (PKK). Jeden ozbrojenec z PKK z místa prý utekl a bezpečnostní složky po něm pátrají. Informovala o tom turecká státní agentura Anadolu. "Osm teroristů bylo zabito a po dalším teroristovi se pátrá," řekl guvernér provincie Kars Rahmi Dogan. Příměří mezi tureckou vládou a ozbrojenci z PKK se rozpadlo v červenci 2015. PKK vede ozbrojený boj za autonomní Kurdistán od roku 1984 a dosud si její střety s tureckými bezpečnostními složkami vyžádaly na 40 000 obětí, převážně Kurdů. Turecko, EU a Spojené státy považují PKK za teroristickou organizaci.
Turecké jednotky v akci (ilustrační foto).
Turecké jednotky v akci (ilustrační foto). | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 14 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma dopravním nehodám na 34. kilometru poblíž Dobříše je uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odklání dopravu na sjezdu číslo 41, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a údajů na webu dopravní policie.

K nehodám došlo kolem 05:30. Na místě zasahují složky integrovaného dopravního systému. Řidiče policisté odklání z dálnice na sjezdu 41 u Dubence. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy