Turečtí vojáci zabili na východě země osm kurdských ozbrojenců, po dalším pátrají

ČTK ČTK
4. 6. 2017 14:46
Turecké bezpečnostní složky v neděli na východě země zabily osm ozbrojenců ze zakázané Strany kurdských pracujících (PKK). Jeden ozbrojenec z PKK z místa prý utekl a bezpečnostní složky po něm pátrají. Informovala o tom turecká státní agentura Anadolu. "Osm teroristů bylo zabito a po dalším teroristovi se pátrá," řekl guvernér provincie Kars Rahmi Dogan. Příměří mezi tureckou vládou a ozbrojenci z PKK se rozpadlo v červenci 2015. PKK vede ozbrojený boj za autonomní Kurdistán od roku 1984 a dosud si její střety s tureckými bezpečnostními složkami vyžádaly na 40 000 obětí, převážně Kurdů. Turecko, EU a Spojené státy považují PKK za teroristickou organizaci.
Turecké jednotky v akci (ilustrační foto).
Turecké jednotky v akci (ilustrační foto). | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy