reklama
 
 

Trump vzkazuje Kim Čong-unovi, že ho má rád. Chce ho jednou pozvat do USA

2. 12. 2018 22:10
Americký prezident Donald Trump nechal severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi vzkázat, že k němu chová náklonnost a že splní jeho přání. Novinářům to v neděli v letadle cestou ze summitu G20 v Argentině řekl jihokorejský prezident Mun Če-in, který se v Buenos Aires s Trumpem sešel. Informovala o tom agentura Reuters. Sám Trump dříve oznámil, že se s Kimem chce sejít příští rok v lednu či v únoru.

"Ten vzkaz zní, že prezident Trump má velmi příznivý názor na předsedu Kima a že ho má rád," řekl Mun reportérům během letu z Argentiny na Nový Zéland, kde dnes zahájil státní návštěvu. "V podstatě mě požádal, abych předsedovi Kimovi řekl, že chce realizovat jejich dohodu a že splní přání předsedy Kima," dodal.

Velmi pozitivně hovořil Trump o severokorejském vůdci i během svého letu z Argentiny. "Skvěle si rozumíme. Máme dobrý vztah," řekl Trump o svém severokorejském protějšku. Dodal, že jednoho dne Kima pozve do Spojených států.

Oba státníci se sešli poprvé na historické schůzce v červnu v Singapuru. Společně se zavázali k úsilí o denuklearizaci a mír na Korejském poloostrově a k vybudování nových vztahů mezi USA a KLDR. Ujednání ale neobsahovalo příliš konkrétní závazky a rozhovory od té doby mnoho nepokročily. Seznam svých jaderných kapacit a informaci o velikosti svého jaderného arzenálu, které Washington očekává, KLDR zatím svým partnerům rovněž nedodala.

Video: Povolil jsem vojákům střílet na migranty, pokud budou muset, řekl Trump. 

Trump: Povolil jsem vojákům střílet na migranty, pokud budou muset | Video: Reuters |  00:23

autor: ČTK | 2. 12. 2018 22:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama