Tropická bouře Colin nad Mexickým zálivem nabrala na rychlosti, míří k Floridě

ČTK ČTK
7. 6. 2016 5:58
Tropická bouře Colin nabrala v noci nad Mexickým zálivem na rychlosti a míří k severozápadnímu pobřeží Floridy. Severní část Floridy a jižní část Georgie již zasáhly silné deště a v některých oblastech vypadl elektrický proud a jsou zaplavené silnice, uvedla agentura AP. Floridský guvernér již před příchodem bouře vyhlásil stav nouze. Colin je třetí letošní pojmenovanou bouří, která se vytvořila v Atlantiku. Kolem druhé hodiny SELČ byla bouře asi 56 kilometrů od pobřeží Floridy a pohybuje se rychlostí 37 kilometrů v hodině. Podle posledních odhadů meteorologů Colin vstoupí na pevninu na Floridě v pondělí v noci místního času, tedy v úterý brzo ráno SELČ.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy