FOTO: Po tornádech zbyl jen mnohakilometrový pás zkázy

Foto: Aktuálně.cz
Reuters ČTK Petr Jemelka Reuters, ČTK, Petr Jemelka
Aktualizováno 29. 4. 2014 11:52
Bouře na jihu a ve středu Spojených států usmrtila nejméně 29 lidí a srovnala se zemí celé čtvrti.

Tornáda už od neděle decimují centrální a jižní část Spojených států. Přehnala se přes státy Arkansas, Oklahoma, Nebraska, Kansas, Iowa, Missouri a Mississippi.

V postižených oblastech bylo nalezeno 28 mrtvých, celé čtvrti byly srovnány se zemí. Záchranné a pátrací akce stále probíhají, počet obětí ještě může růst.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy