Na večírku k uctění oběti vraždy v Chicagu se střílelo, 13 lidí je zraněno

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 12. 2019 16:32
Při střelbě na večírku v obytné čtvrti v americkém Chicagu bylo v noci na neděli zraněno 13 lidí. Podle policie je stav čtyř zraněných kritický, je mezi nimi i 16letý chlapec. Důvodem střelby byl zřejmě spor na party.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Střílet se začalo krátce po půlnoci v chicagské čtvrti Englewood. Střelba se ozvala během večírku uvnitř jedné z rezidencí v ulici South May. Zranění jsou ve věku 16 až 48 let, uvedla policie. Kvůli incidentu skončili dva podezřelí ve vazbě, u jednoho z nich zajistila policie revolver. 

"Probudily mě výstřely. Bylo jich pět nebo šest a zdály se být velmi blízko," řekl stanici ABC7 Terrence Daniely, jeden z místních obyvatel. "Když jsem se podíval krátce nato z okna, viděl jsem, jak lidé z večírku utíkají na ulici a křičí," dodal.

Podle šéfa chicagské policejní patroly Freda Wallera začali útočníci střílet po hádce přímo na večírku. Když lidé začali z objektu utíkat, ve střelbě pokračovali venku. Oběti si vybírali náhodně. Sedm zraněných muselo být do nemocnice převezeno, šest si vyhledalo pomoc svépomocí.

Střílelo se na večírku na počest oběti vraždy

Jeden ze dvou podezřelých sám utrpěl střelné zranění. Okolnosti incidentu policie vyšetřuje, minimálně v objasnění venkovní části útoku jim mají pomoci záznamy z bezpečnostních kamer. Večírek se přitom paradoxně pořádal na připomínku oběti jedné vraždy z letošního dubna. Zavražděným byl 22letý Lonel Irvin, který přišel o život při přepadení ve svém autě. 

Místní radní Stephanie Colemanová uvedla, že střelba je v této části města výjimečná. Pozastavila se také nad takovým druhem tragédie v předvánoční době. "Je velmi smutné, že naše děti takto zažívají začátek Vánoc. Viděla jsem rozčarování, viděla jsem frustraci, viděla jsem strach a mnoho rozrušených lidí," popsala atmosféru ve čtvrti.

Podle posledních policejních statistik zemřelo letošní rok v Chicagu po střelbě 2 594 lidí, to je zatím o 218 méně než loni. Na druhou stranu je počet obětí mnohonásobně vyšší než v jiných amerických metropolích, například jen v New Yorku od 1. ledna do 6. října zemřelo násilnou smrtí 249 lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy