Střelec na škole v Kalifornii zabil dva studenty a další zranil. Dopadla ho policie

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 11. 2019 22:51
Dva mrtvé a tři zraněné studenty si ve čtvrtek vyžádala střelba na střední škole v kalifornském městě Santa Clarita na severozápadním předměstí Los Angeles. Střelec byl krátce po útěku z místa činu dopaden, oznámil místní šerif. Podle agentury AP byl hospitalizován, protože se pokusil o sebevraždu. Jeho stav je vážný.
Záběr z místa střelby.
Záběr z místa střelby. | Foto: Reuters

Útočník, jehož jméno nebylo oznámeno, na místě zabil šestnáctiletou studentku a postřelil čtrnáctiletého chlapce, který zraněním podlehl v nemocnici. Životy dalších tří zraněných údajně nejsou v ohrožení.

Počet obětí nebyl zpočátku jasný, údaj upřesnily až nemocnice v okolí incidentu. Do školy, kde se střílelo, dochází přes 2300 studentů. Objekt byl uzavřen, stejně jako další školy v okolí.

Podle policie byl střelec osamocen, byl zadržen, převezen do nemocnice a nepředstavuje už žádnou hrozbu. "V dané chvíli jsme přesvědčeni, že podezřelý je jen jeden, ale všechny stopy prověřujeme," napsal na twitteru šerif okresu Los Angeles Alex Villanueva. Televize NBC oznámila, že na místě činu byla nalezena zbraň s prázdným zásobníkem.

Na místo střelby se dostavily desítky rodičů, kteří se obávají o zdraví a život svých dětí. "Ten člověk střílel. Slyšel jsem výstřely a viděl tři postřelené," řekl novinářům student školy Anthony Peters. Některé zraněné zdravotníci ošetřovali na trávníku před školou, než se dostavila záchranka.

Mluvčí Bílého domu Judd Deere oznámil, že prezident Donald Trump situaci v Kalifornii sleduje.

 

Právě se děje

Další zprávy