Stíhaný Kočner to v reakci označil za lež. Svědek Ivan Kočner využil svého práva u soudu nepovídat.
"V jisté situaci, když jsem hovořil o nestandardních novinářských postupech z mé zkušenosti (…), v té situaci Marian řekl, že jednoho novináře je potřeba 'sejmout' a poté ještě jednoho a pak dají pokoj," uvedl ve výpovědi Ivan Kočner, který byl v minulosti šéfem publicistiky ve veřejnoprávním Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS).
Podle svědka mu to jeho nyní obžalovaný starší bratr řekl na rodinné oslavě, která se konala v roce 2012, tedy šest let před vraždou Kuciaka. Dodal, že Kočner vypadal nazlobeně a že o novinářích dále nehovořili.
Obžalovaný Kočner v reakci u soudu popřel, že by s bratrem na zmíněné oslavě hovořil o novinářích. Sourozence označil za nedůvěryhodnou osobu, která je ovlivňována médii. Ivan Kočner v pondělí u soudu odmítl vypovídat. Využil ustanovení zákona, který tuto možnost dává blízkým příbuzným obviněných.
Podnikatel Kočner v dubnu vyjádřil lítost nad vraždou Kuciaka, při které byla zastřelena i reportérova přítelkyně Martina Kušnírová, vinu za smrt novináře ale odmítl.
Dva z původně pěti obviněných v případu, včetně vraha Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové, se dříve doznali. Podle obžaloby si Kuciakovu vraždu objednal Kočner ze msty za to, že novinář poukazoval na jeho rozsáhlou ekonomickou trestnou činnost.
Letos v únoru byl Kočner spolu s exministrem hospodářství a někdejším ředitelem televize Markíza Pavolem Ruskem nepravomocně odsouzen k dlouholetému trestu za padělání směnek.
Vražda investigativního novináře Kuciaka vyvolala na Slovensku největší demonstrace od pádu komunismu v roce 1989 a také politickou krizi, v zájmu jejíhož řešení odstoupil z funkce premiéra šéf sociálních demokratů (Směr-SD) Robert Fico. V čele kabinetu ho v roce 2018 nahradil místopředseda Směru-SD Peter Pellegrini, jehož vládu po porážce Ficovy strany v letošních parlamentních volbách vystřídala čtyřčlenná koalice pod vedením premiéra Igora Matoviče.