Slovenská policie zadržela převaděče s 25 migranty, mířili do západní Evropy

ČTK ČTK
31. 5. 2019 16:48
Slovenská policie zadržela muže s 25 migranty, kteří se na Slovensko dostali z Ukrajiny. Jednačtyřicetiletého Slováka vyšetřovatel obvinil z převaděčství, za což mu v případě prokázání viny hrozí až desetileté vězení, uvedla mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Baloghová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Převaděče a skupinu cizinců původem z Vietnamu, Bangladéše, Srí Lanky a Somálska zadrželi policisté u obce Kalná Roztoka nedaleko slovensko-ukrajinské hranice, která je vnější hranicí EU.

Slovák, jehož policie označila za převaděče, se policistům během razie snažil uprchnout, ale neúspěšně. Zadržení migranti, jejichž cílovou zemí byl podle policie některý ze států západní Evropy, budou vráceni na Ukrajinu.

Slovensko je pro běžence spíše tranzitní zemí. Tamní policie letos odhalila nelegální překročení státních hranic v případě 59 cizinců, nelegální pobyt v zemi zjistila u 679 lidí. Nejčastěji šlo o Ukrajince, Srby, Afghánce, Iráčany a Turky.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy