Otec prý nutil nezletilou dceru k sňatku a dostal za ni 3000 eur, Slováci ho stíhají

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 1. 2019 21:23
Otec nezletilého děvčete z jižního Slovenska získal podle vyšetřovatelů za její nucený sňatek 3000 eur (bezmála 77 tisíc korun). Prokuratura v souvislosti s případem předložila návrh na obžalobu třech osob za obchodování s lidmi. Podle slovenských médií jim hrozí trest odnětí svobody od sedmi do dvanácti let.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Otec podle sdělení slovenské policie "odevzdal svoji nezletilou dceru v okrese Komárno dalším obviněným osobám za účelem nuceného sňatku".

Dcera se následně přestěhovala do domácnosti svého taktéž nezletilého "manžela", s nímž musela podle policie vést plnohodnotný "manželský život." V domácnosti byla též nucena vypomáhat a v útěku jí členové nové rodiny bránili násilím.

Další informace policie neuvedla, odkázala na ochranu zájmu nezletilých mladších patnácti let. Podle slovenských médií návrh na obžalobu předložil vyšetřovatel z úřadu pohraniční a cizinecké policie.

 

Právě se děje

před 1 minutou

V desítce ankety Sportovec roku ČR jsou tři bývalé vítězky

Tři bývalé vítězky se dostaly do finálové desítky 62. ročníku ankety Sportovec roku ČR, kterou svými hlasy v 1. kole určili členové Klubu sportovních novinářů. Na čtvrté prvenství může dosáhnout rychlobruslařka Martina Sáblíková, ve výběru je i dvojnásobná vítězka tenistka Petra Kvitová a předloňská "královna" Ester Ledecká. Novináři vybrali do finálové desítky pět stejných sportovců jako vloni, chybí ale obhájce prvenství judista Lukáš Krpálek.

Další zprávy