Za záběry z lesa sebevrahů přišel trest. Se slavným videoblogerem YouTube ukončil spolupráci

Zahraničí Zahraničí
11. 1. 2018 13:55
YouTube vyřadil kanál Logana Paula ze svého seznamu doporučeného videoobsahu, kde nabízí reklamu pro významné značky.
Logan Paul.
Logan Paul. | Foto: ČTK

Washington - Slavný americký vloger Logan Paul přišel o prominentní spolupráci s YouTube. Firma s ním rozvázala spolupráci po jeho skandálu, který vyvolal videem z japonského lesa sebevrahů.

Teprve 22letého youtubera sleduje více než 15 milionů lidí. Mnoho z nich ale záběry na mrtvého oběšence nalezeného v lesích, které Paul zveřejnil poslední den loňského roku, pohoršily.

Pod náporem kritiky mladá hvězda internetu video stáhla a veřejně se omluvila. Tím to však neskončilo. Server YouTube odstranil její kanál ze svého programu, pomocí nějž Google generuje nejzajímavější videoobsah, ve kterém pak významné značky prodávají reklamu na své výrobky.

"Stydím se za sebe"

Tím Logan Paul může přijít o významnou část příjmů, které mu jeho videa generují. Kromě toho YouTube odstoupil od další plánované spolupráce s mladým Američanem.

"Nikdy jsem neměl to video zveřejňovat. Měl jsem odložit kameru a přestat natáčet, co jsme tam viděli," litoval vloger podle BBC. Na záběrech Paul prochází s kamarády lesem Aokigahara na úpatí hory Fudži. Místo je nechvalně proslulé jako "les sebevrahů", kde každý rok ukončí život desítky lidí. Na jednoho oběšence narazil i on a neváhal ho natočit. "Stydím se za sebe," kál se později.

Japonsko patří mezi země s nejvyšším počtem sebevražd na světě. Kolik lidí ročně v lese Aokigahara ukončí svůj život, není jasné. Čísla se nezveřejňují, aby se místo ještě více nepopularizovalo. Při vstupu do lesa stojí cedule s výzvami, aby příchozí raději vyhledali odbornou pomoc.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy