Youtuber natočil oběšence v lese sebevrahů. Fanoušci ho pranýřují, omluva nepomohla

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
2. 1. 2018 19:40
Mladý americký youtuber Logan Paul zveřejnil video, ve kterém je detailně vidět tělo oběšence v japonském lese. Čelí teď silné kritice.
Americký youtuber Logan Paul.
Americký youtuber Logan Paul. | Foto: ČTK

TokioJeho videa sleduje více než 15 milionů lidí. Ti se ale postupně od amerického youtubera Logana Paula odvracejí.

Mladík čelí kritice kvůli svému videu z Japonska, ve kterém ukazuje mrtvého oběšence nalezeného v lesích. 

Patnáctiminutové video se objevilo na serveru YouTube v neděli. Po obrovské kritice na sociálních sítích ho ale Paul do 24 hodin stáhl. Mělo jít přitom o další příspěvek do série videoblogů nazvaných "Tokijská dobrodružství", ve kterých dvaadvacetiletá hvězda internetu zaznamenává svůj výlet po Japonsku.

Během něj Paul spolu se svými kamarády navštívil i les Aokigahara na úpatí hory Fudži. Místo je nechvalně proslulé jako "les sebevrahů", kde každý rok ukončí život desítky lidí. Celé Japonsko ostatně patří mezi země s nejvyšším počtem sebevražd. 

Na oběšence narazil při obhlídce Aokigahary i Logan Paul. Mrtvolu, která visela ze stromu, neváhal natočit.

Ze získaného materiálu pak sestříhal video s názvem "Našli jsme tělo v japonském lese sebevrahů". Hned v úvodu zdůrazňuje, že z videa nemá žádný výdělek. "Je to ten nejreálnější vlog (videoblog - pozn. red.), jaký jsem kdy na tomto kanále zveřejnil," říká.

Hej, jsi naživu?

Paul byl zjevně šokovaný tím, co s přáteli v lese objevil. Všichni ale zároveň na kameru nevhodně vtipkují, smějí se a Paul mrtvolu zblízka zabírá. Osobě rozmazal jen obličej.

"Hej, jsi naživu? Jsi do p*dele s námi?" ptá se Paul, zatímco v pozadí hraje pomalá hudba, která má zřejmě znít smutně.

Ve videu je pak také slyšet, jak někdo z kamarádů říká: "Jeho ruce jsou fialové. Udělal to dnes ráno."

Paul pak namíří kameru zpátky na sebe. "Hlavou se mi honí spousta věcí. Tohle je pro mě poprvé. Deprese a psychická onemocnění nejsou sranda," říká youtuber s tím, že mrtvého člověka dosud nikdy na vlastní oči neviděl.

"Neudělal jsem to kvůli zhlédnutím"

Na Logana Paula se ihned po zveřejnění videa snesla vlna negativních reakcí. Kritiku si vysloužil od svých fanoušků, známých osobností i jiných uživatelů sociálních sítí.

Někteří se rozčilují nad tím, že Paula sledují hlavně náctileté děti, kterým teď youtuber vnukl myšlenku sebevraždy. Jiným vadí samotný fakt, že mrtvolu natočil. A když už tak udělal, proč záběry nevystřihl? nechápou další lidé v diskusích.

"Je to ta nejvíc nevkusná věc od nevkusného člověka. V jeho 'šokované' reakci jde slyšet naprostý sarkasmus," píše jeden z fanoušků.

Z celebrit se ozvala například britská herečka známá ze seriálu Hra o trůny Sophie Turnerová. "Jsi idiot. Nezvyšuješ žádné povědomí (o sebevraždách). Jen se posmíváš," vzkázala youtuberovi.

Příspěvků na sociálních sítích, které Paula pranýřují, nadále přibývá. A to i přestože populární Američan video později odstranil a na Twitteru zveřejnil omluvu.

"Neudělal jsem to, abych měl víc zhlédnutí. Ta už stejně mám. Udělal jsem to, protože jsem věřil, že bych mohl na internetu spustit vlnu pozitivních reakcí, ne monzun negativity," napsal. Zároveň přiznal, že svůj obrovský vliv využil špatně.

Než Paul video smazal, kontroverzní materiál vidělo přes šest milionů lidí. Na internetu jsou navíc stále k vidění úryvky z videa. Britský server BBC se také marně pokoušel kontaktovat společnost YouTube, aby potvrdila nebo vyvrátila informaci, že Paul za video nic neinkasoval.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy