reklama
 
 

Škrtič z Ispwiche zůstává ve vazbě

2. 1. 2007 15:02
Londýn - Muž obviněný z vraždy pěti prostitutek z Ipswiche zůstává ve vazbě. Dnes o tom rozhodl tamní soud.

První procesní zasedání soudu v jihoanglickém městě Ispwich bylo zahájeno dnes a trvalo pouhých deset minut.

Soudce John Devaux poslal Stevena Wrighta zpět do vazby, kterou prodloužil až do 1. května a požaduje pečlivé vyšetření případu.

Právník obžalovaného Paul Osler při té příležitosti požádal média o zdrženlivost. "Rád bych všechny upozornil, že nesmíme zapomenout na presumpci neviny," prohlásil před prvním slyšením.

Stejně se vyjádřil také hlavní prokurátor Lord Goldsmith, podle kterého by média neměla ovlivňovat vynesení rozsudku a průběh vyšetřování.

Obžaloba zabere měsíce

Vlastní přelíčení před soudem a porotou začne až vznesením plné obžaloby.

Její příprava i ve velmi jednoduchých případech může trvat týdny a v dané kauze vražd prostitutek může zabrat i několik měsíců.

Osmačtyřicetiletý Steven Wright, který se živil jako řidič náklaďáků a má za sebou také službu na lodi Queen Elisabeth II., byl zadržen 19. prosince po vyšetřování, které Británie dlouho nepamatuje.

Policie dostala od Britů tisícovky tipů po telefonu a do pátrání po škrtiči prostitutek, jejichž nahá těla se našla v rozmezí jedenácti dnů u města Ipswich, se zapojilo více než 500 policistů z celého království.

Původně zadrženého sedmatřicetiletého Toma Stephense, který pracoval v místním supermarketu a jako příležitostný taxikář, pustila policie na svobodu na kauci.

Suffolský škrtič druhým Rozparovačem

Noviny již dříve přirovnávaly sériového vraha z Ipswiche, kterého nazvaly "suffolský škrtič", k legendárnímu Jacku Rozparovači, nedopadenému vrahu prostitutek z viktoriánského Londýna.

Podle posledních výsledků vyšetřování byl mezi podezřelými také místní policista. Jeho jméno ale zůstává v tajnosti. V posledních týdnech se měl však stýkat se dvěma ze zabitých žen.

autor: lem, Reuters | 2. 1. 2007 15:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama