Silné zemětřesení zasáhlo Tádžikistán, škody zatím nejsou známy

ČTK ČTK
7. 12. 2015 11:07
Zemětřesení o síle 7,2 stupně v pondělí postihlo středoasijský Tádžikistán. Oznámila to americká geologická služba USGS. Otřesy byly cítit i v sousedním Pákistánu a v indické metropoli Dillí. Zprávy o škodách či případných obětech zatím nejsou k dispozici. Podle středoasijské agentury CA News se epicentrum zemětřesení nacházelo asi 370 kilometrů východně od tádžické metropole Dušanbe. Nejbližší osídlenou oblastí je okolí města Murgháb, které leží nedaleko tádžicko-čínských hranic. Ve městě bylo údajně poškozeno několik budov, škody se upřesňují. Zemětřesení o síle přesahující pět stupňů ohlásil i sousední Kyrgyzstán, slabší otřesy zaznamenali také obyvatelé kazašské metropole Astany.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy